AnasayfaGenelEn Dikkat Çeken 6 AVM Etkinliği

En Dikkat Çeken 6 AVM Etkinliği

AVM’ler her anlamda oldukça çekici olmalarına rağmen çekiciliklerini arttırabilmek için yıl içerisinde birçok etkinlik düzenlerler. Bu etkinliklerde genellikle katılımcılara çeşitli hediyeler vererek ya da çok büyük bir organizasyona ev sahipliği yaparak alışveriş merkezi kendi tanıtımını yapar.

Bu etkinlikler merkezin hareketli kalması ve canlılığını koruması açısından oldukça önemlidir. Kültürü ve ekonomisi direkt olarak alışveriş üzerine gelişen Amerika Birleşik Devletleri, birçok özel güne sırf bu nedenle sahiptir. Her özel güne özgü bir alışveriş indirimi gerçekleştiren ülke, bu sayede ekonomisini canlı tutmakta bireyleri alışverişe, dolayısıyla alışveriş merkezlerine yönlendirmektedir. Noel, yılbaşı, gaziler günü, hatta Vietnam savaşında kaybolanlar gününe özgü indirimler ve satışlar bile düzenlenmektedir. Türkiye’de ise bu etkinlikler çocukların karne günü, bayramlar ve bunun gibi günlerle sınırlanmıştır. Fakat gün geçtikçe daha da güçlü etkinlikler yapılmaya başlanmıştır. Bunlardan bazılarını sizler için derledik.

1. Zorlu Center – Yılbaşı Gazinosu

yeni-yil-gazinosu-zorlu-center

Zorlu Center açıldığından bu yana oldukça ses getiren alışveriş merkezlerinden biri. Alışveriş merkezi olmasının yanında aynı zamanda gösteri merkezi olması da bu tip önemli etkinliklere ev sahipliği yapmasını beraberinde getiriyor.

Yılbaşları her alışveriş merkezi için oldukça önem taşır. Çünkü yılın bu dönemi alışveriş yapan insan sayısı bir hayli artar. Müşterileri mağazalara çekmek için büyük çaba sarf eden firmalara destek olan alışveriş merkezi yönetimleri, yılın bu zamanlarında büyük ve geniş çaplı etkinlikler düzenlerler. Zorlu Center iki yıldır Zorlu Center Yılbaşı etkinlikleri kapsamında yılbaşı gazinosu etkinliğini yapmaktadır.

Gazino kültürüne aşina olanların tanıyabileceği ünlü assolistleri konuk eden bu yılbaşı gazinosu eskilere özlem duyanlar için oldukça keyifli bir etkinlik.

Bu yıl Neşe Karaböcek ve Muazzez Abacıyı ağırlayan etkinlik, tüm halka ücretsiz bir biçimde sunulmuştur.

2. Cevahir AVM – Cevahir AVM’de Flamenko Rüzgârı

cevahir-avm-flamenko-ruzgari

Cevahir AVM Şişli merkezinin en canlı ve en çok tercih edilen alışveriş merkezlerinden biridir. Açıldığı günden beri milyonlarca ziyaretçisi olan Cevahir AVM, doluluk oranıyla İstanbul’daki en işlek alışveriş merkezlerinden biridir. Her alışveriş merkezi gibi Cevahir AVM de özel günleri onlara özgü bir şekilde kutlayarak müşterilerinin ilgisini çekmeyi hedeflemektedir.

Sevgililer günü bir alışveriş merkezi için oldukça önemli bir gündür. Bu, neredeyse her çiftin birbirine hediye aldığı günde onların neredeyse kesin olarak alışveriş merkezlerine uğrayacakları anlamına gelir. Alışveriş merkezine uğrayan çiftleri günün anlamına yakışan bir şekilde yakınlaştırmak amacıyla Cevahir AVM aşkın dansı Flamenko’yu çiftlere sundu.

Oldukça yoğun bir ilgiyle izlenen Flamenko gösterisi büyük bir beğeni aldı ve büyük bir izleyici kitlesi topladı.

Etkinlik 17:00-19:00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Bu sayede alışveriş merkezin en etkin saatlerinde gerçekleşen bu etkinlikle birlikte Cevahir AVM daha da büyük bir kitleyi misafir etti.

3. Akasya Acıbadem – Akasya Sohbetleri

Akasya AVM - Akasya Sohbetleri

Açıldığı günden itibaren büyük bir ilgiyle takip edilen alışveriş merkezi, müşterilerini her açıdan memnun etmektedir. Yeni nesil alışveriş merkezlerinden olan Akasya Acıbadem, Acıbadem ilçesine gerekli olan alışveriş merkezi havasını sağlıyor.

Akasya Acıbadem ünlülerle halkı bir araya getirmeyi amaçlayan Akasya Sohbetleri’ni düzenliyor. Akasya Food Court’ta düzenlenen etkinlik Taylan Kümeli, “Arda’nın Mutfağı” programının sunucusu Arda Türkmen ve CNN Türk’ün doğa dostu programcısı Güven İslamoğlu’nu ağırlayacak.

Ünlüler halkla kendi deneyimlerini, nereden başladıklarını neleri hedeflediklerini anlatarak belki de yeni nesillere ilham kaynağı olacaklar.

4. Mall of America – Rock & Ride

Mall of America – Rock & Ride

Mall of America Amerika Birleşik Devletleri’nin en renkli alışveriş merkezlerinden biri. 257 bin metre kare alan üzerine kurulmuş olan alışveriş merkezi normal bir alışveriş merkezi olmaktan oldukça uzaktır. İçerisinde rollercoasterlar, eğlence parkları ve bir düğün şapeli barındıran alışveriş merkezinde bugüne kadar 5000’in üzerinde çift evlenmiştir. 1992’de açıldığı günden bugüne kadar Amerika’nın en büyük üçüncü alışveriş merkezi olma özelliğini taşımaktadır.

Cuma günleri Mall of America’da Rock & Ride günüdür. Her hafta Cuma günü tekrarlanan bu etkinlik çocuklara yönelik muhteşem bir etkinliktir. Hard Rock Cafe ve Nickelodeon iş birliğiyle gerçekleşen etkinlikte Hard Rock Cafe’de büyük indirimlerle yemek yedikten sonra çocuk müzikleri yapan DJ Bob sayesinde çocuklar keyifli bir zaman geçiriyorlar. Daha sonrasında ünlü rock yıldızları tarzında makyaj yapılan çocuklar Nickelodeon’a özel Nickelodeon Universe rollercoasterına binmeye hak kazanıyorlar.

Her Cuma düzenlenen bu etkinlik yerel halk ve turistler arasında bir ritüel haline gelmiş durumda. Alışveriş merkezinin sosyal hayatlar üzerinde bıraktığı etkiye en önemli örneklerden biri olan bu etkinlik, şehrin ve dünyanın tüm çocuklarını burada topluyor.

5. Mall of Emirates – Dubai Shopping Festival

Mall of Emirates – Dubai Shopping Festival

Dubai, dünyanın alışveriş merkezi haline gelen büyük bir şehri. Birleşik Arap Emirlikleri’nin yükselen değerlerinden biri olan Dubai, artık en ünlü markaların ve kişilerin vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Çölün ortasına kurulmuş olan bu şehir, akıllı petrol politikaları izleyen Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abudabi’den sonra ikinci zaferi olarak kabul edilebilir.

Mall of Emirates çölde de olsa ziyaretçilerine normal şartlar altında deneyimleyemeyecekleri bir etkinlik alanı sunuyor; büyük bir kayak pisti. Çeşitli iklimlendirme yöntemleriyle donatılmış bu alanda yaz kış fark etmeden çölün ortasında karın için kayak yapılabiliyor. Bu tip ilginç etkinliklerle müşterilerini kendisine çeken alışveriş merkezi oldukça ilgi görüyor.

Dünyayı Dubai’ye çekmeyi başaran alışveriş çılgınlığı Dubai Shopping Festival her yıl 1 Ocak’tan 1 Şubat’a kadar devam ediyor. İnanılmaz indirimlerin ve kampanyaların müşterilere sunulduğu bu organizasyonda dünya çapında markaların tüm ürünleri özel indirimlerle ve cazip fırsatlarla satılıyor.

Mall of Emirates festivalin sürdüğü bir ay boyunca her gün ana katında modern ve klasik olmak üzere iki farklı sirke ev sahipliği yapıyor. Alışveriş yapmaya gelen müşterilerin ilgilerini toplayan bu gösterilerin yanı sıra çeşitli dünya müzikleri, saksafon ve Flamenko gitarla icra ediliyor.

6. Kanyon Alışveriş Merkezi – Kanyondan Eve Dönüşün Muhteşem Olacak

Kanyon AVM

Kanyon Alışveriş Merkezi, Levent’in en işlek caddesi olan Büyükdere Caddesi’nin üzerinde Levent metro durağının hemen yanında yer alır. Alışıldık alışveriş merkezi görünümünden uzak olan Kanyon, üstü açık bir yapıya sahiptir. Gerçekten bir kanyon şeklinde tasarlanmış alışveriş merkezi günde binlerce ziyaretçisini ağırlamaktadır.

Ulaşım oldukça kolay da olsa Kanyon Alışveriş Merkezi, kendisinden alışveriş yapan ziyaretçilerine büyük bir sürpriz yaparak geçtiğimiz Haziran ayında onları evlerinin önüne kadar bedavaya götürmeyi vadetti. Uber ulaştırma uygulamasıyla anlaşan Kanyon bu sayede müşterilerine kendilerini özel hissettirerek onları yeniden kendilerinden alışveriş yapmaya teşvik etti.

Sadece 100 liralık bir alışveriş karşılığında hediye edilen bu yolculuk sayesinde müşteriler yaptıkları alışverişlerin paketlerini eve toplu taşıma yerine özel araçla götürme ayrıcalığını yaşadılar.

Arcadium AVM – Pınar Ayhan ile Misafir Şarkılar

Ankara’nın gözde semtlerinden Çayyolu mevkiinde yer alan Arcadium Avm, özellikle aynı lokasyonda ikamet eden hedef kitlesiyle arasında samimi bir etkileşim yakalamış durumda.

Kasım 2015’ten beri TRT’nin değerli sanatçılarından Pınar Ayhan ile Misafir Şarkılar konserlerine sponsor olan Arcadium AVM, ziyaretçilerine her ay farklı bir konuk ile devam eden müzik ziyafeti sunuyor.

Ziyaretçilerin oldukça büyük ilgi gösterdiği konser, aynı zamanda YouTube kanalı üzerinden canlı yayın ile uzaktaki sevenlerine de ulaşıyor.

Arcadium AVM - Pınar Ayhan ile Misafir Şarkılar

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler