AnasayfaHaberlerDropbox İsrail Girişimi CloudOn'u Satın Aldı

Dropbox İsrail Girişimi CloudOn’u Satın Aldı

Popüler bulut firması Dropbox, mobil çözümler üreten İsrail girişimi CloudOn’u satın aldı.

Bir İsrail girişimi olan ve kullanıcıların online olarak kendi dökümanlarını oluşturabilmelerini sağlayan CloudOn, 30 kişilik ekibiyle birlikte Dropbox‘ın bünyesine katıldığını açıkladı. Satın alma miktarı ise belirtilmedi, ancak şirkete katılacak olan ekibin sayısı, CloudOn’un Dropbox’ın şimdiye kadarki satın aldığı en büyük girişim olduğunu gösteriyor.

İlk olarak kullanıcıların mobil cihazlarda ve web üzerinde Microsoft Office dosyalarını oluşturabilme ve düzenleyebilmelerini sağlayarak adından söz ettiren CloudOn, kurulduğu 2010 yılından itibaren toplamda 9 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Aradan geçen 5 yılın ardından şimdi de Dropbox’ın bünyesine katılarak, bu bulut depolama devi için çalışmaya devam edecek.

Dropbox CloudOn
Dropbox CloudOn

CloudOn’un resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamada, platformun 15 Mart 2015 tarihinde kapatılacağı ve artık yeni kullanıcı kaydının yapılmayacağı bildirildi. Hesabı olan kullanıcılara da belgeleri yedekleme ve diğer gelişmeler konusunda e-posta ile bilgilendirme yapılacağı ifade edildi.

Satın almanın ardından CloudOn’un kapatılması, aslında Dropbox’ın kendi belge düzenleme aracını platforma entegre edeceği anlamına geliyor. Ancak Dropbox’ın bu girişime sahip olması, Microsoft ile başlayacak olan bir ortaklığın habercisi de olabilir. Önümüzdeki günlerde nasıl gelişmeler yaşanacak, hep birlikte görmüş olacağız.

KAYNAKCLOUDON

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler