AnasayfaTeknolojiDaha İnce ve Daha Hafif Yeni Macbook Pro Modeli Geliyor (2016 Q4)

Daha İnce ve Daha Hafif Yeni Macbook Pro Modeli Geliyor (2016 Q4)

Apple, söylentilere göre çok daha ince ve çok daha hafif Macbook Pro modelini 2016’nın son çeyreğinde duyuracak.

KGI Securities’ten Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun 9to5Mac’e verdiği bilgilere göre Apple, tasarımsal olarak 12 inç Macbook’a benzeyen, Touch ID desteği ve klavye üzerinde yeni bir dokunmatik OLED ekran bulunan bir Macbook Pro modeli duyurmayı planlıyor.

Yeni Macbook Pro modelinin, Apple’ın bu yıl içinde duyurduğu yeniliklerden daha fazla dikkat çekeceğine vurgu yapan Kuo, yeni modelin 2016’nın dördüncü çeyreğinde 13-inç ve 15-inç olarak iki farklı seçenek ile gün yüzüne çıkacağını belirtiyor.

Klavyeye entegre edilen yeni dokunmatik OLED ekranın da klavyedeki fiziksel tuşların üst kısmında konumlandırılacağına işaret eden Kuo, yeni Macbook Pro’larda USB-C ve Thunderbolt 3 olacağını da söylüyor.

Yeni Macbook Pro modellerinin yanı sıra, Apple’ın 12 inçlik retina modeline benzeyen ancak bu kez 13 inç olarak tasarlanan yüksek performanslı bir Macbook modeli daha duyuracağı belirtiliyor.

Kuo’ya göre ayrıca Apple, Macbook Air modellerini “giriş seviyesi”, Macbook modellerini “orta seviye” ve Macbook Pro modellerini ise “yüksek seviye” sınıfında tutmayı planlıyor.

KAYNAK9to5Mac

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler