AnasayfaHaberlerCyanogenMod Installer Uygulaması Google Play'den Kaldırıldı

CyanogenMod Installer Uygulaması Google Play’den Kaldırıldı

Kısa bir süre önce duyurulan CyanogenMod Installer uygulaması kural ihlali gereği Google Play’den kaldırıldı.

12 Kasım 2013 tarihinde duyurulan CyanogenMod Installer uygulaması kullanıcılara CyanogenMod kurulumunda oldukça kolaylık sağlıyordu. Öyle ki 2 hafta gibi kısa bir süre içerisinde 500 bine yakın indirilme sayısına ulaşmıştı. Ancak Google Play destek ekibi, CyanogenMod ekibi ile iletişime geçerek uygulamanın Google Play geliştirici şartlarını ihlal ettiği gerekçesi ile uygulamayı kaldırmaları gerektiğini aksi halde kendilerinin kaldıracağını belirtti.

CyanogenMod’un blog sayfasından yapılan açıklamada CyanogenMod Installer uygulamasının Google’ın isteklerine uygun olduğu ancak daha uygun bir çözüm yolu bekledikleri belirtildi. Ayrıca yaşanan bu durumdan dolayı oldukça üzgün oldukları da belirtildi.

CyanogenMod ile iletişime geçen Google Play destek ekibi; CyanogenMod Installer uygulamasının zararlı bir uygulama olmadığı ve tam olarak Kullanım Şartları’nı ihlal etmediğini, ancak kullanıcıları telefonlarını garanti dışı bırakmaya zorladığı için Google Play’den kaldırılması gerektiğini belirtti.

CyanogenMod Installer’ı kullanmak isterseniz artık uygulamayı Google Play’den değil, CyanogenMod.org adresi üzerinden apk dosyasını indirerek manuel olarak kurabilirsiniz. (Yada aşağıdaki kurulum adımlarını uygulayabilirsiniz.)

CyanogenMod Installer Kurulumu

1. Bilinmeyen kaynaklar seçeneğini aktif edin.

Android cihazınızın sırasıyla “Ayarlar > Güvenlik” menüsüne girin. Açılan ekranda “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini aktif edin. (“Bilinmeyen kaynaklar” seçeneği bazı cihazlarda Güvenlik menüsü yerine Uygulamalar menüsü içinde olabilir.)

bilinmeyen-kaynaklar
bilinmeyen-kaynaklar

2. CyanogenMod Installer uygulamasını indirin.

Android cihazınızdan buradaki linke tıklayarak CyanogenMod Installer uygulamasının apk dosyasını indirin (Bilgisayar üzerinden indirip daha sonra cihazınıza da atabilirsiniz). Yada aşağıdaki QR kodunu cihazınız ile taratın.

cyanogenmod installer apk qr kodu
cyanogenmod installer apk qr kodu

3. CyanogenMod Installer uygulamasını kurun.

Son olarak indirdiğiniz apk dosyasına tıklayarak kurulumu başlatın ve karşınıza çıkan yönergelere göre CyanogenMod kurulumunu tamamlayın.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler