AnasayfaİnternetTürkiye Çıkışlı Kişiselleştirilmiş Haber Uygulaması: Bundle

Türkiye Çıkışlı Kişiselleştirilmiş Haber Uygulaması: Bundle

Kullanıcıların haber okuma alışkanlıklarını modernize eden Türkiye çıkışlı Bundle uygulaması, popülaritesini arttırmaya devam ediyor.

Mobil teknolojinin hızla büyümesi, kişi alışkanlıklarının değişmesini de beraberinde getiriyor. Öyle ki artık gazete, radyo, televizyon gibi mecralar yerlerini mobil cihazlara ve uygulamalara bırakmış; dolayısıyla kişilerin haber okuma alışkanlıkları da mobilleşmeye başlamıştır. Yazımızın konusu olan Bundle da, tam da bu noktada öne çıkan popüler uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye çıkışlı olan Bundle uygulaması, sahip olduğu modern arayüzü, kişiselleştirilmiş içerikleri ve zengin haber kaynakları ile rakiplerinin önüne geçiyor. Siyaset, Teknoloji, Spor, Ekonomi, Seyahat, Gündem ve daha birçok konuda zengin içerik hizmeti sunan Bundle uygulamasını an itibariyle hem iOS kullanıcıları hem de Android kullanıcıları yükleyebiliyor.

Bundle
Bundle

Popüler RSS kaynaklarından beslenerek kullanıcılarına farklı bir haber deneyimi sunan Bundle’ın en fazla öne çıkan özelliklerden biri kişiselleştirilmiş içerikler sunması. Sahip olduğu Akıllı Filtre sayesinde istenilen kaynaklar filtrelenebiliyor ve bu sayede kullanıcı haberleri sadece istediği kaynaklar üzerinden takip edebiliyor. Kullanıcılar ayrıca haberleri daha sonra okumak için kaydedebiliyor ve bunlara Kayıtlı Haberlerim klasörü üzerinden erişebiliyor.

Standart haber uygulamalarına göre daha geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan Bundle uygulamasında kişiselleştirilmiş içeriklerin yanı sıra; gelişmiş arama, canlı haber takibi (Live Bundle), Bundle editörleri tarafından önerilen haberler (Hot Bundle), bildirimler ve sosyal ağlarda paylaşım gibi özelliklere de sahip. Tipografik arayüz tasarımıyla da okuma performansının oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Sadece Türkiye’den ayda 2 milyon haber okunuyor

30’dan fazla ülkede binlerce haber kaynaklarından kullanıcılarına zengin içerik sunan uygulamanın Türkiye istatistikleri de hayli yüksek oranlarda seyrediyor. Türkiye’de 100 binden fazla kullanıcı sayısına ulaşan Bundle üzerinden, sadece Türkiye’den ayda 2 milyon haber okunuyor. Temmuz ayı itibariyle ise ayda 3 milyon sayfa gösterimini aşmış durumda.

Bundle

Türkiye çıkışlı olan Bundle’ı geliştiren Dwarf Planet‘in kurucusu ve CEO’su Ercan Varol ise konu ile ilgili olarak şunları aktarıyor:

Bundle’ı deneyimleyen kullanıcılara keyifli bir haber okutma deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz. Şu ana kadar kullanıcılarımızdan beklenenin de ötesinde olumlu geri dönüşler aldık.

%60’ın üzerinde seyreden aylık aktiflik oranları, 10 dakikayı aşan ortalama oturum süreleri, App Store ve Google Play Store’dan alınan feedbacklerin %95’inin son derece olumlu olması bize doğru yolda ilerlediğimizi gösterdi ve geleceğe dönük hedeflerimizde çıtayı yükseltmemizi sağladı. Aynı zamanda yayıncılara sağladığımız mobil trafik rakamlarının hızla artması da bazı yayıncıların bizimle partnerlik çalışmaları başlatmaları için zemin oluşturdu.

Türkiye’ye verdikleri önceliğin artarak devam edeceğini söyleyen Ercan Varol, uygulamanın ülkemizde amaçladıkları noktaya gelmesinin hemen ardından özellikle gelişmekte olan pazarlar ve stratejik açıdan önemli bir kaç ülkede hızlı büyümeye odaklanacağını da açıkladı.

Türkiye’de her gün binlerce kaynaktan on binlerce içerik ve haberi kullanıcılarına sunan ve WebMasto olarak bizim de içerik kaynakları arasında yer aldığımız Bundle uygulamasını indirip kullanmaya başlamak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bundle: Google Play | App Store | Website

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler