AnasayfaTeknolojiApple'ın Yeni Mac Modelleri 27 Ekim'de Tanıtılabilir

Apple’ın Yeni Mac Modelleri 27 Ekim’de Tanıtılabilir

Apple’ın merakla beklenen yeni nesil MacBook Pro modelleri, 27 Ekim’de gün yüzüne çıkabilir.

Recode‘un haberine göre Apple’ın yeni nesil bilgisayar modelleri 27 Ekim’de düzenlenecek etkinlikle birlikte tanıtılacak.

Macbook Pro en son 2012 yılında önemli yenilikler ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkmıştı. O tarihten itibaren ise Retina ekran, Force Touch gibi bazı özellikler dahil edilmişti. Ancak MacBook Pro’nun uzun zamandır köklü bir değişime gitmediğini söylemek gerekiyor. Önümüzdeki etkinlikte ise bazı önemli yeniliklerin duyurulması bekleniyor.

Bloomberg‘in edindiği bilgilere göre ise, Apple’ın gelecek etkinliğinde yeni iMac masaüstü bilgisayarı, MacBook Air ve MacBook Pro modelleri tanıtılacak. Gelecek özellikler ile ilgili çıkan söylentilere göre yeni MacBook Pro’nun daha ince bir yapıya ve dinamik fonksiyonlu sade bir klavye tasarımına ve dokunmatik OLED ekrana sahip olması bekleniyor.

Uzmanlara göre Apple’ın yeni Mac modellerine artık önemli yenilikler getirmesi gerekiyor. Zira 2016 yılı Apple’ın ilk kez düşüşe geçtiği bir yıl oldu. Tüm ürün modellerinin satış rakamlarında düşüş yaşayan şirket, geçen seneye göre yaklaşık %8 oranında daha az Mac satışı gerçekleştirdi. Ancak şirketin bu duruma hazırlıklı olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira Apple’ın CEO’su Tim Cook bu düşüşü önümüzdeki dönemlerde de beklediklerini belirtmişti.

KAYNAKRecode

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler