AnasayfaTeknolojiAndroid'in Yeni Sürümünün Adı Belli Oldu: Android Nougat!

Android’in Yeni Sürümünün Adı Belli Oldu: Android Nougat!

Google, Android 7.0 sürümü için belirleyeceği ismi kullanıcılara bırakacağını açıklamış ve geçtiğimiz günlerde ise kullanıcıların önerilerini gönderebileceği bir sayfa hazırlamıştı. Şimdi ise beklenen gün geldi ve Android 7.0’ın adı belli oldu: Android Nougat.

Kullanıcılardan gelen isim önerileriyle ilgili olarak şu anda bir bilgi verilmemiş olsa da, Android’in resmi Twitter hesabı üzerinden yeni Android sürümünün adının Android Nougat olduğu duyurusu yapıldı.

Aslında birçok kişi Nutella isminin uygun görüleceğini düşünüyordu. Ancak beklenen isim yerine Android Nougat ismi tercih edildi. Konuyla ilgili olarak gerekli açıklamanın da yakın zamanda yapılacağı düşünülüyor.

İşin ilginç yanlarında biri de Google’ın yeni bir Android sürümünü ilk kez Snapchat üzerinden duyurması oldu.

Android Nougat Snapchat

Nougat ne demek?

“Nougat” kelimesi Türkçede “Koz Helva” anlamını taşıyor. Koz helvayı ise, içine fıstık veya fındık konulan beyaz bir helva çeşidi olarak tanımlamak mümkün.

Nasıl telaffuz ediliyor?

“Nougat” kelimesinin iki farklı telaffuzu bulunuyor. ABD’de “Nüügat” şeklinde telaffuz edilirken; Birleşik Krallık’ta “Naagıt” olarak telaffuz ediliyor.

Android N İnceleme (General Mobile 4G Android One)

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler