AnasayfaHaberlerGoogle'dan Cihaz Takip Uygulaması: Android Cihaz Yöneticisi

Google’dan Cihaz Takip Uygulaması: Android Cihaz Yöneticisi

Android cihazlarınızın kaybedilmesi veya bulunamaması durumlarına karşı Google yeni bir uygulama geliştirdi: Android Cihaz Yöneticisi.

Google’ın daha önce uygulamaya soktuğu bu takip sistemi web üzerinden kullanılabiliyordu. Google şimdi ise cihazın kaybedilmesi veya bulunamaması durumlarına karşı bu sistemi mobile uyarlayarak, yeni Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını duyurdu.

Başka bir cihaz üzerinden Google hesabınız ile kullanabileceğiniz Android Cihaz Yöneticisi uygulaması ile kullanıcılar;

  • Google hesabınızla ilişkilendirilmiş Android cihazların yerini bulma,
  • Cihazınızın ekran kilidi PIN’ini sıfırlama
  • Telefondaki tüm verileri silme

gibi işlemleri yapabilecekler.

android cihaz yöneticisi
android cihaz yöneticisi

Bilgisayar üzerinden de kullanılabilen bu sistem; kullanıcının bilgisayar kullanamadığı durumlarda da başka bir Android cihaz ile (örneğin arkadaşının Android cihazını kullanarak) kendi cihazının bulunması için bu sistemi kullanabilmesine imkan vermiş olacak. Uygulama ile kullanıcı kaybettiği Android tabanlı telefonunun yada tabletinin nerede olduğunu bulabilecek; yada bilgilerini komple silebilecek.

Android’in 2.3 ve üzeri sürümlerinde kullanılabilecek olan Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler