AnasayfaTeknolojiAndroid 9 Pie'ın Kullanım Oranı Hala Çok Düşük Seviyelerde

Android 9 Pie’ın Kullanım Oranı Hala Çok Düşük Seviyelerde

Eylül ayı için Android işletim sisteminin kullanım oranları paylaşıldı. Android 9 Pie, liste de bile yer alamayacak kadar düşük kullanıcıya sahip.

Google, her ay olduğu gibi Eylül ayı için de Android işletim sisteminin birçok sürümünün yer aldığı kullanım oranı listesini paylaştı ve Android 9 Pie listeye bile girmeyi başaramadı. Yeni sürüm, %0,1’den daha az kullanıcıya sahip olan sürümler listede gösterilmediği için kendine yer bulamadı.

İşte en çok kullanılan Android sürümleri:

Android 9 Pie kullanım oranları
Görsel: Android Central

Listeden de görülebildiği üzere Nougat sürümü en fazla kullanıcı sayısına sahip. Tüm Android kullanıcılarının %30’u tarafından tercih edilen sürümü %21,6 oranla Marshmallow takip ediyor.

Eylül ayı listesi bazı ilginç sürprizler de barındırıyor. Örneğin, Temmuz ayında yalnızca %0,2 orana sahip olan Gingerbread iki aylık süreç içerisinde kullanıcı oranını %0,3’e yükseltti. Uzun süredir güncelleme almayan bu sürümün bile kullanıcı sayısını artırmış olması, ikinci el telefon satışları sayesinde mümkün oldu.

6 Ağustos tarihinde kullanıma sunulan Android Pie’ın yakın bir tarihte listeye gireceği düşünülüyor, ancak kayda değer bir orana ulaşması oldukça uzun sürecektir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler