AnasayfaHaberlerAmazon İlk Fiziksel Mağazasını Açtı: Amazon Books

Amazon İlk Fiziksel Mağazasını Açtı: Amazon Books

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Amazon, ABD’nin Seattle şehrinde Amazon Books adını verdiği ilk fiziksel mağazasını açtı.

Elektronik ticaretin öncülerinden olan ve kurulduğu 1994 yılında işe kitap satışı yaparak başlayan Amazon, şimdi de ilk fiziksel kitap mağazasını açtı. Seattle’daki University Village’de açılan mağazaya Amazon Books adı verildi.

Amazon’a göre Amazon Books mağazası diğer standart mağazalar gibi işletilmeyecek. Amazon.com üzerinden elde ettikleri verilerin kullanılacağı mağazada; müşteri oylamaları, toplam satış rakamları, en çok satanlar gibi çeşitli metriklere göre işleyiş sürdürülecek. Yani Amazon Books bir nevi Amazon.com’un fiziksel uzantısı olacak.

Amazon, fiziksel mağazasında kitap satışının yanı sıra kendi teknolojik cihazlarını da sergileyecek. Mağazayı ziyarete gelen kişiler Kindle, Echo, Fire TV ve Fire Tablet modellerini inceleme imkanına sahip olacak.

Seattle’daki alışveriş merkezi University Village (U-Village)’da açılan Amazon Books, Noel ve Şükran günleri hariç her gün açık olacak. Ayrıca Amazon’a göre bu mağaza portatif değil; kalıcı olarak hizmetine devam edecek. Bu da akıllara yeni mağazaların da yolda olduğu düşüncesini getiriyor diyebiliriz.

Ayrıca bkz: Dünyanın En Büyük 10 E-ticaret Şirketi (+İNFOGRAFİK)

Amazon Books’tan görüntüler

Fotoğraf: Amazon.com
Fotoğraf: Amazon.com
Fotoğraf: Amazon.com
Fotoğraf: Amazon.com
Fotoğraf: Amazon.com
Fotoğraf: Amazon.com

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler