AnasayfaHaberlerAdını "IF" Olarak Değiştiren IFTTT'den Yeni "Do" Uygulamaları

Adını “IF” Olarak Değiştiren IFTTT’den Yeni “Do” Uygulamaları

Popüler otomasyon platformu IFTTT, adını “IF” olarak değiştirerek “Do” ismi altında 3 farklı uygulamasını da kullanıma sundu.

Dijital dünyada insan hayatını kolaylaştırmak için çeşitli otomasyon hizmetleri sunan IFTTT, kendini baştan aşağı yeniliyor. Kısaltılmış olarak artık sadece “IF” ismiyle adlandırılacak olan IFTTT, “Do” ismi altında çeşitli uygulama serisini de kullanıma sunmuş durumda.
(IFTTT: If This Then That)

Yeni isim, yeni logo, yeni arayüz ve yeni uygulamalarla bir anda büyük değişikliğe giden IFTTT, bu sayede platformu çeşitli ölçülere göre kategorize ederek daha sade bir kullanım deneyimi sunuyor.

IFTTT IF
IFTTT IF

[vc_button title=”IFTTT Nedir? Nasıl Kullanılır? Ayrıntılarıyla Öğrenin…” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/ifttt-nedir-nasil-kullanilir”]

Şu anda platform hala IFTTT olarak kullanılsa da; mobil uygulamalarının adı “IF” olarak değiştirilmiş durumda. İmajını tamamen değiştiren IFTTT, çeşitli servislerini de “Do” adı altında toplayarak Do Button, Do Camera ve Do Note olarak 3 farklı uygulamayı kullanıma sundu.

IFTTT DO uygulamaları
IFTTT DO uygulamaları

Do Button: Tek bir dokunuşla kendi oluşturduğunuz butonlar ile Philips Hue, Google Drive, Nest ve diğer yüzlerce kanal üzerinden çeşitli görevler oluşturmanızı sağlıyor. Kısaca “kendin yap” görevi görüyor.

Do Camera: Kolay bir şekilde kişiselleştirilmiş kamera deneyimi sunan bu uygulama, kameranızı ve çektiğiniz fotoğrafları Facebook, Dropbox, Evernote ve diğer yüzlerce kanal ile ilişkilendirmenizi sağluyor.

Do Note: IFTTT’nin bu uygulaması da adından da anlaşılacağı üzere kişiselleştirilmiş notlarınızı Google Takvim, Twitter, Evernote ve kanallara bağlamanızı sağlıyor.

[vc_button title=”Internet of Things İçin Hazırlanmış 10 IFTTT Reçetesi” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/internet-of-things-ifttt-receteleri”]

Kullanıcıların işini oldukça kolaylaştıracak olan bu 3 uygulamayı ücretsiz olarak App Store ve Google Play üzerinden indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamaların indirme bağlantılarına buradan ulaşabilirsiniz.

IFTTT Recipe: WebMasto.com'da yeni bir icerik paylasildiginda, Android cihazima bildirim gonder. connects feed to android-notifications

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler