Anasayfaİnfografikler9 Adımda Sosyal Medya Profillerinizi Tazeleyin

9 Adımda Sosyal Medya Profillerinizi Tazeleyin [+İNFOGRAFİK]

Everypost tarafından hazırlanan infografik ile 9 adımda sosyal medya profillerinizi güncel tutun.

Sürekli gelişen ve değişen dünya ile birlikte hayatımızda da her gün birçok değişikliklere şahit oluyoruz. Yeni insanlarla tanışıyor, yen işlere sahip oluyor, yeni yerlere taşınıyoruz. Ancak bu değişikliklerin bazılarını sosyal medya kanaları üzerinden çevremizdeki insanlar ile paylaşsak bile sosyal medya profillerimizi güncellemeyi unutuyoruz. Artık kişileri sosyal medya profilleri üzerinden tanıma durumu, profillerin güncel tutulması gerekliliğini de beraberinde getiriyor.

Buna da bir göz atın: Sosyal Medyanın Geleceği Görsel İçerikler mi? [İNFOGRAFİK]

Everypost tarafından hazırlanan ve profil sayfalarının gözden geçirilerek fotoğrafların güncellenmesi, yeni bilgilerin eklenmesi vs gibi adımların yer aldığı infografik, profil sayfalarının güncellenmesi konusunda faydalı ipuçlar veriyor. İnfografikte bahsedilen adımlar ise şunlar:

1. Biyografinizi güncelleyin: Profilinizi ziyaret eden kişilerin sizinle ilgili güncel bilgileri görmesi önemlidir. “Biyografi” veya “hakkında” alanlarında bulunan iş, eğitim, iletişim veya buna benzer diğer bilgileri güncel tutmalısınız.

2. İzinleri gözden geçirin: Profilinize erişim hakkı olan 3. parti uygulamalara dikkat edin. Bunların arasında güvenmediğiniz uygulama varsa kaldırın. Çünkü bazı uygulamalar sizin adınıza paylaşım yapma, bilgilerinize tam erişim sağlama, diğer kişiler ile etkileşime geçme gibi izinlere sahip olabildiği için istemediğiniz bir durumla karşılaşabilirsiniz.

3. Profil, kapak, arkaplan vs fotoğraflarını güncelleyin: Profil sayfa tasarımızda en çok dikkat çeken alanlardan biri fotoğraflar olduğu için, bu alanı belli başlı durumlara göre yenilemenizde fayda var. Bunu yaparken ise içinde bulunulan mevsimler, trendler, kampanyalar (marka sayfası ise) gibi şartlara göre oluşturabilirsiniz.

4. Takip ettiklerinizi organize edin: Takip ettiğiniz kişileri veya markaları kategorize ederek yeni gelişmeleri kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Özellikle Twitter’daki “Listeler” veya Google+’taki “Çevreler” özelliği ile bunu kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

5. Şifrelerinizi değiştirin: Sosyal medya hesaplarınızın güvenli kalmasını sağlamak amacıyla şifrelerinizi yenilemelisiniz. Bunu ayda bir, iki ayda bir vs gibi belirli periyotlarla yapabilirsiniz.

6. Platforma ait yeniliklerden haberdar olun: Sosyal platformlar zaman ilerledikçe bünyelerine yeni özellikler katılıyor. Bunların içinde bazıları stratejinizi değiştirebilecek türden veya gözünüzden kaçan önemli bir özellik olabilir. Bu yüzden platformlar ile ilgili tüm değişiklikleri yakından takip edin ve bu değişiklikleri -eğer gerekirse- hemen uygulayın.

7. Rakiplerinizin sayfalarını takip edin: Markanıza ait sayfalarınız için daha iyi stratejiler geliştirmek istiyorsanız rakiplerinizin hani platformları daha çok kullandığını, takipçileriyle nasıl etkileşime geçtiğini veya ne tür paylaşımlar yaptığını iyi bilmelisiniz. Bu yüzden kendi profilleriniz ile ilgilendiğiniz kadar kendinize rakip olarak gördünüz diğer profillerle de ilgilenin.

8. Sosyal paylaşım butonlarını kontrol edin: Blogunuza ya da web sitenize yerleştirdiğiniz sosyal paylaşım butonlarının nasıl performans gösterdiğiniz izleyin. Duruma göre tasarım değişikliği, buton ekleme/çıkarma veya buna benzer işlemler uygulayın.

9. Analiz ve değerlendirme yapın: Sayfanıza ait istatistikleri inceleyin ve durumunuzun genel değerlendirmesini yapın. Yaptığınız analizler sizin bir sonraki stratejinizi belirlemenizde faydalı olacaktır.

Everypost tarafından konu ile ilgili olarak hazırlanan infografiği aşağıdan inceleyebilirsiniz.

İnfografik - Everypost
İnfografik – Everypost

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler