AnasayfaHaberler2048 MMO: Bağımlılık Yaratan Oyuna Türk Dokunuşu

2048 MMO: Bağımlılık Yaratan Oyuna Türk Dokunuşu

Herkes tarafından çok sevilen ve bağımlılık yaratan popüler 2048 oyununu, 2048 MMO uyarlaması ile artık diğer oyuncular ile online olarak oynayabilirsiniz.

Mobil oyun dünyasında kısa süre içinde fenomen haline gelmiş nadir oyunlardan biri olan 2048, artık çok daha eğlenceli ve çok daha bağımlılık yaratan bir yapıya bürünmüş durumda.

Emre Önal isimli bir Türk geliştirici tarafından 2048 MMO ismi ile piyasaya sürülen oyunun, orijinal halinden daha fazla keyif verdiğini söylemek yanlış olmaz. Zira standart oynanış özelliklerine sahip olan oyunda, diğer oyuncular ile birlikte (multiplayer) online olarak yarışmak mümkün.

2048 MMO

Orijinal 2048’in piyasaya sürülmesinin ardından oyunun birçok benzeri ve online versiyonları piyasaya sürüldü. Ancak 2048 MMO’nun diğerlerinden en büyük farkı, adından da anlaşılacağı üzere MMO (Massively Multiplayer Online) olması. Yani oyun, standart online versiyonlarından farklı olarak çok sayıda oyuncu ile eş zamanlı olarak oynanabiliyor.

Oyunun sahip olduğu temel özelliklerinin yanı sıra kurgusu da oldukça güzel düşünülmüş. Sayıları toplayarak ilerleyen oyuncular, araba yarışı misali bir yol üzerinde birbirleriyle yarışıyorlar.

2048 MMO nasıl oynanıyor?

Oyunda ilk olarak bir karakter belirliyorsunuz. O karakter ile başlanılan yarışta aldığınız puan, ne kadar yol katettiğinizi gösteriyor. Yandığınızda ise yandığınız noktada bir çarpı işareti kalıyor ve diğer oyuncular bunu görebiliyor. Birçok karakter seçeneği olan oyunda, leveliniz arttıkça seçtiğiniz karakterin rengi de değişiyor.

2048 MMO

Oyunda arkadaşlarınızla oynamanız için bir takip mekanizması da bulunuyor. Yani istediğiniz bir oyuncunun karakterlerine tıklayarak bilgilerini görebiliyor, oyuncuyu takip edebiliyor ve sağ tarafta bulunan mini yol üzerinde takip ettiğiniz arkadaşlarınızın konumunu görebiliyorsunuz. Ayrıca oyunda farklı seviyede bilgisayar oyuncuları da bulunuyor.

Maksimum ve toplam olmak üzere iki farklı skor türü bulunan oyunda, Scoreboard kısmından oyunu Google hesabınıza bağlayarak tüm sıralamaları görebiliyorsunuz. Hesabınızı bağladığınızda ayrıca diğer oyuncuların yaptığı maksimum puanları yol üzerindeki mini profil resimleri ile de görmeniz mümkün.

2048 MMO oyununun şimdilik sadece Android versiyonu bulunuyor. iOS cihazlara gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil. Oyunu Android cihazınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2048 MMO: Google Play

Geliştirici Hakkında

Yaklaşık 5 yıldır Android platformu için mobil oyunlar geliştiren ve daha önce Ceidot isimli bir oyun firmasında çalışan Emre Önal, şu anda bireysel olarak çalışmalarına devam ediyor. 2048 MMO oyununun dışında; Android’deki ilk online okey, online 101 ve online batak oyunlarını geliştiren Emre Önal’ın diğer tüm oyunlarına Google Play’deki “drokid” isimli geliştirici hesabından ulaşabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler