AnasayfaHaberlerYandex Mobil Analiz Platformunu Yeniledi: AppMetrica

Yandex Mobil Analiz Platformunu Yeniledi: AppMetrica

Rusya merkezli internet devi Yandex, yeni isim ve yeni özellikler ile birlikte mobil analiz platformunu yeniledi: AppMetrica.

Yandex’in ilk olarak 2013 yılında Yandex.Metrica for Apps olarak kullanıma sunulan mobil analiz aracı, yeni özellikleriyle birlikte artık AppMetrica ismi altında kullanılacak.

Yeni mobil analiz platformunda, hali hazırda bulunan kullanıcı analizleri, çökme raporları gibi özelliklere bir de mobil reklam takibi eklenmiş durumda. Bununla birlikte artık Yandex’in, iOS, Android ve Windows Phone uygulamaları için pazarlamacıların, yayıncıların ve geliştiricilerin ihtiyacı olan tüm elementleri AppMetrica altında topladığını söylemek mümkün.

AppMetrica, sosyal-demografik platformu Crypta sayesinde kullanıcıların cinsiyeti, yaşı gibi verileri izleyebiliyor.
AppMetrica, sosyal-demografik platformu Crypta sayesinde kullanıcıların cinsiyeti, yaşı gibi verileri izleyebiliyor.

Tamamen ücretsiz ve limitsiz özelliklere sahip olan AppMetrica, aynı zamanda bu hizmetlerini gerçek-zamanlı olarak sunuyor.

Yandex, yeni mobil analiz platformunda ürün analistlerine hassas trafik ölçüm sonuçları ve uygulama analizlerini tek bir çatı altında toplayan bir araç sunuyor. Araç ayrıca her gün yaklaşık olarak 1 milyar uygulama içi etkinliği işleyecek kapasiteye sahip.

Reklam kampanyalarını da detaylı olarak analiz eden araç, bağlantı parametrelerini inceleyerek reklam performanslarıyla ilgili olarak çeşitli veriler de sunuyor.

AppMetrica aynı zamanda geliştiricilerin daha iyi trafik alabilmeleri konusunda yardımcı olan kullanıcı etkileşim raporlarını detaylandırmak için; kohort analizi ve etkinlik dönüşüm oranlarını da içeriyor.

AppMetrica üzerinden kohort analizi ile kullanıcı etkileşim raporları oluşturulabiliyor.
AppMetrica üzerinden kohort analizi ile kullanıcı etkileşim raporları oluşturulabiliyor.

AppMetrica, AdColony, InMobi, Millennial Media ve Vungle gibi popüler mobil reklam ağları ile entegre olarak çalışabiliyor. Ayrıca kullanıcılara manuel olarak ek trafik kaynakları dahil etme imkanı da sunuyor.

İsmi dahil birçok yeniliğe giden Yandex’in yeni mobil analiz platformu, verileri dışa aktarma fonksiyonu da bulunuyor. Bu da kullanıcıların bu verileri diğer platformlarda kullanabilmeleri anlamına geliyor.

Detaylı bilgi için: appmetrica.yandex.com

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler