AnasayfaHaberlerWhatsApp Android Uygulaması Material Design'a Kavuştu

WhatsApp Android Uygulaması Material Design’a Kavuştu

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, renklerden ikonlara, profillerden medyaya yenilenerek Material Design güncellemesine kavuştu.

Google’ın yeni tasarım standardı Material Design, birçok mobil uygulama ve platforma uygulanmaya devam ediyor. Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp da sonunda bu güncellemeyi alan uygulamalardan biri oldu.

Android uygulamasını yenileyen WhatsApp, Material Design ile gelen standartlar doğrultusunda özellikle arayüzünde birçok yeniliğe gitmiş durumda. Renkler, ikonlar, menüler, profiller, grup sohbetleri ve daha nicesinde Material Design’ın izlerini görmek mümkün.

WhatsApp Material Design - Home
WhatsApp Material Design – Home

Koyu yeşil rengin tercih edildiği yeni sürümde, arama özelliği ile birlikte eklenen Çağrılar, Sohbetler ve Kişiler menüleri yenilenmiş haliyle üst kısımda yer alıyor. Ayrıca medya bölümündeki galeri, ses, konum, video, fotoğraf ve kişi ikonları da tamamen yenilenmiş durumda.

WhatsApp Material Design - Sohbet, Konum
WhatsApp Material Design – Sohbet, Konum

Yeni sürümde grup bilgisi ve profillerdeki değişiklikler de göze çarpıyor. Örneğin profil pencerelerindeki kişi fotoğrafları artık daha büyük ve çok daha estetik duruyor. Medya ekleme alanı ve ayarlar penceresi de sadeleştirilen bölümler arasında.

WhatsApp Material Design - Profil, Fotoğraf Paylaşımı
WhatsApp Material Design – Profil, Fotoğraf Paylaşımı

WhatsApp’ın Material Design’lı son versiyonu (2.12.38) henüz Google Play üzerinden indirilemiyor olsa da, WhatsApp’ın resmi web sitesi üzerinden son sürümü indirip cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler