AnasayfaHaberlerTwitter, Fenomenleri Markalarla Buluşturan Niche'yi Satın Aldı

Twitter, Fenomenleri Markalarla Buluşturan Niche’yi Satın Aldı

Sosyal medya fenomenlerini markalarla buluşturarak, sponsorlu içerikler üretilmesini sağlayan Niche, Twitter tarafından satın alındı.

Sosyal medyanın gelişimiyle birlikte artık “ünlü” olan fenomenlerin sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Hatta birçok markanın sosyal medya çalışmaları arasında da artık yer alan fenomenler, bu sebepler gelirlerini de sağlamış oluyorlar. İşte tam da bu noktada devreye giren ve fenomenler ile markaları bir araya getiren Niche, artık Twitter’ın bünyesine dahil olmuş durumda.

Twitter ve Vine platformlarında popüler olan fenomenleri, bu konuda çeşitli reklam çalışmaları yapmak isteyen markalar ile buluşturan Niche, sosyal medya ünlülerinin yer aldığı bir yetenek ajansı olarak da tanımlanıyor. Twitter  ise bu girişimdeki potansiyeli görerek, Niche’yi artık bünyesine katmış durumda.

Twitter Niche
Twitter Niche

Twitter’ın resmi blogu üzerinden yapılan açıklamada; büyüyen medya ekosisteminde yatırım yapmayı devam ettiklerini belirten Twitter, Niche’nin de bu konuda Twitter ve Vine için önemli bir partner olduğunu vurguladı. Yapılan açıklamada satın alma miktarı ile ilgili olarak herhangi bir detay verilmedi.

Niche üzerinden fenomenler ile markaların bir araya gelerek oluşturdukları reklam çalışmalarından bazıları (HP) ise şöyle:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler