AnasayfaİnternetTürkiye'nin Yeni Tanıtım Filmi "Home of Poetry" Desteklerinizi Bekliyor

Türkiye’nin Yeni Tanıtım Filmi “Home of Poetry” Desteklerinizi Bekliyor

Türkiye’nin “Home of Poetry” ismiyle yayınlanan yeni tanıtım filmi, UNWTO tarafından başlatılan video yarışmasında yerini aldı.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından başlatılan turizm odaklı video yarışmasında oylamalar başladı. 60’dan fazla ülkenin katıldığı yarışmaya Türkiye ise geçtiğimiz günlerde yayına alınan “Home of Poetry” videosu ile dahil oldu.

UNWTO video yarışmasının kazananı internet üzerinden yapılan oylamaya göre belli olacak. En fazla oy alan video People’s Choice Award ödülünün sahibi olacak.

Türkiye’nin yarışmaya katıldığı “Home of Poetry” videosu ise adından da anlaşılacağı üzere şiir temalı bir video olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’nin Cumhuriyet dönemine ait değerli şairlerinin şiirleri ile Türkiye’nin güzelliklerinin harmanlandığı video, şimdiden birçok kişinin beğenisini kazanmış durumda.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye’nin uluslararası dijital tanıtım kampanyası “Turkey Home” kapsamında hazırlanan Home of Poetry videosu ile Türkiye’nin kültür ve sanat değerlerinin tüm dünyaya aktarılması hedefleniyor.

Yaklaşık 4 aylık bir çalışmanın ürünü olan ve 12 farklı şehirde çekilen Home of Poetry videosunda, çekim yapılan iller arasında İstanbul, Kütahya, Isparta, Bursa, Malatya, Trabzon, Antalya, Muğla, Mardin, İzmir ve Denizli bulunuyor. Videonun giriş kısmındaki kütüphane çekimleri ise kurgu gereği İsviçre’deki müze kütüphane olan Abbey Library of Saint Gallen‘de çekilmiş durumda.

Videoda kullanılan şiirler ise Enis Batur, Erdem Bayazıt, İlhan Berk, Yahya Kemal Beyatlı, Edip Cansever, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Nazım Hikmet, Attila İlhan, Adnan Özer, Ziya Osman Saba, Cemal Süreya, Kemal Tahir, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ömer Bedrettin Uşaklı ve Turgut Uyar‘a ait şiirlerden oluşuyor.

Şimdi oy verin!

UNWTO video yarışmasında Home of Poetry videosuna oy vererek Türkiye’ye destek olmak ve diğer ülkelerin de tanıtım videolarını izlemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Oy vermek için ilgili sayfada sadece isim-soyisim ve e-posta adresinizi yazarak oy vereceğiniz videoyu seçmeniz yeterli.

  • Oylama Sayfası: http://lmd.unwto.org/webform/vote-now-your-favorite-video
  • Video Listesi: http://lmd.unwto.org/unwto-tourism-video-competition-2017

*Oylamalar 11 Eylül 2017 tarihinde sona erecek. Kazanan video ise aynı tarihte Çin’de düzenlenecek olan UNWTO 22. Genel Kurulu’nda açıklanacak.

Home of Poetry – Künye

Reklam Ajansı: Genna Istanbul
Konsept: A. Selim Tuncer
Kreatif Yönetmen: Nilüfer Gülata
Kreatif Grup: Gökhan Üstünel, Özhan Sancak, Ayşegül Kayıkçı, Hasan Hüseyin Kemani
Müşteri İlişkileri: Arzu Yaraş
Yapım: ATL Yapım, Sacit Altun
Yapım Sorumluları: Deniz Doğan, Adem Keleş, Ragıp Turan
Yönetmen: Şenol Korkmaz
Yardımcı Yönetmen: Erdi Sevinç
Yönetmen Yardımcıları: Sara Yücel, Elif Belgen, Burak Şişman, Hüseyin Toprak, Onur Müveyyen
Görüntü Yönetmenleri: Michel George Wilson Dierickx, Avi Karpick, Fatih Türker
Focuspuller: İsmail Hakkı Ceyhun, Çağatay Fidan, Emrah Çelik, Mustafa Çelik
Okuyan: Kemal Ayyıldız
Çeviri: Saliha Peker
Müzik: Moh Denebi
Kurgu ve Online: Tamir Weiss
SFX ve Miks: Kerem Aksoy
Kostüm: Taleh Aliyev
Işık Şefi: Arif Çizmeci
Cast Sorumluları: Ceyda Zengin, Berat Şimşek, Serkan Sükyen, Çetin Ayazoğlu, Aytekin Arslan, Zafer Gökmen Atakan
Medya: TV, İnternet
Şiirler: Enis Batur, Erdem Bayazıt, İlhan Berk, Yahya Kemal Beyatlı, Edip Cansever, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Nazım Hikmet, Attila İlhan, Adnan Özer, Ziya Osman Saba, Cemal Süreya, Kemal Tahir, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ömer Bedrettin Uşaklı, Turgut Uyar

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler