AnasayfaHaberlerTumblr'ın Yeni Keşfet Butonuyla Tüm Blogları Keşfedin

Tumblr’ın Yeni Keşfet Butonuyla Tüm Blogları Keşfedin

Tumblr’ın yeni keşfet butonu ile 214 milyondan fazla bloga erişim kolaylaşıyor.

Geçtiğimiz haftalarda hem Facebook hem de Twitter geçmiş gönderilerine erişebilmek amacıyla arama servislerine yeni özellikler getirmişti. 2014 yılında aktif kullanıcı sayısıyla en hızlı büyümeyi gösteren sosyal platform Tumblr da diğer sosyal ağlardan geri kalmayarak arama servisi için yeni bir özellik getirdi. Geliştirdiği yeni keşfet butonu ile 214 milyondan fazla blogun 100 milyardan fazla içeriğine erişimi kolaylaştırıyor. Geçtiğimiz yıl Yahoo’nun satın aldığı platform, bundan böyle kullanıcıların ilgi alanlarına göre yeni içerikleri daha hızlı keşfetmelerini sağlayacak.

Tumblr Keşfet butonu
Tumblr Keşfet butonu

Tumblr’ın web versiyonunda pusula ikonuna sahip olan yeni keşfet butonu, anasayfa ile mesajlar bölmesinin arasında yer alıyor. Tumblr hesabınıza giriş yaptıktan sonra kontrol panelinizdeki (dashboard) keşfet butonuna tıkladığınızda, farklı metriklere göre kategorilenmiş yeni içeriklere ulaşabilirsiniz. Kategoriler arasında popüler bloglar, Tumblr çalışanlarının beğendiği bloglar, metin, fotoğraflar, GIF’ler, özlü sözler, linkler, konuşmalar, ses ve videolar bulunuyor. Popüler bloglar kategorisi ise gerçek zamanlı gönderileri filtreleme işlevini üstlenerek, en son yayınlanan içeriği görüntülemenizi sağlıyor.

Tumblr Keşfet Butonu
Tumblr Keşfet Butonu

Tumblr bu yeni keşfet butonu için; arama yapmaya benzediğini ama daha çok hiçbir şey düşünemediğinizde yeni bir şeyler bulmak için olduğunu söylüyor. Bu yeni özellik sadece Tumblr kullanıcıları için değil, aynı zamanda hesabı olmayan meraklılar için de geçerli. Bunun sebebi ise, daha fazla kullanıcıya ulaşarak Tumblr’a katılmalarını sağlamak. Keşfet butonunun bir diğer özelliği ise, kullanıcıların “sana önerilerimiz” başlığı altında yeni içerikler keşfetmesini sağlamak.

Bu yılın sonlarına doğru en hızlı büyüyen platform ünvanını alan Tumblr, önümüzdeki yıl da bu başarıyı devam ettirerek kitlesini genişletecek gibi görünüyor.

Yazan: Dilek Erdensoy

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler