AnasayfaİnternetTIME Dergisi Yılın Kişisi 2014 İçin Halk Oylaması Başladı

TIME Dergisi Yılın Kişisi 2014 İçin Halk Oylaması Başladı

TIME Dergisi’nin her yıl seçtiği Yılın Kişisi / Person of the Year için 2014 oylamaları başladı. Adaylar arasında Recep Tayyip Erdoğan da bulunuyor.

TIME Dergisi’nin her yıl kapağında yer verdiği Yılın Kişisi için 2014 anketi oylamaya açıldı. Aralarında Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu, 2014 yılında dünya gündeminde en fazla yer tutan 50 aday arasında siyasilerden sanatçılara, CEO’lardan oyunculara kadar birçok isim yer alıyor.

TIME Dergisi 2014 Yılın Kişisi seçilecek olan kişi; halk oylaması ile TIME editörlerinin oylamaları ardından belli olacak. 6 Aralık 2014 tarihinde kadar halk oylaması devam edecek. Anket sonuçları 8 Aralık 2014 tarihinde açıklanacak ve editörlerin oylamasının ardından da tüm oyların kombinasyonu sağlanarak 10 Aralık 2014 tarihinde 2014 Yılın Kişisi duyurulacak.

TIME Dergisi Yılın Kişisi 2014
TIME Dergisi Yılın Kişisi 2014 (EVET/HAYIR)

Halk oylaması TIME.com, Facebook ve Twitter üzerinden yapılabilecek. Buradaki adreste yer alan adayları tek tek görüntüleyerek EVET / HAYIR seçenekleri ile (yukarıdaki örnekte gösterildiği gibi); yada şuradaki adreste yer alan ve aynı kategoride bulunan kişilerin kıyaslamasıyla (aşağıdaki örnekte gösterildiği gibi) oylama yapılabilecek. TIME’ın Facebook gönderilerinin altına #TIMEPOY hashtagi ile yazılan yorumlar ve yine aynı hashtag ile atılan tweetler de analiz edilecek ve oylama sonuçlarına eklenecek.

Halk oylamasının sonuçlanmasının ardından TIME editörleri de oylamaya dahil olacak ve her iki oylamanın kombinasyonu ile TIME Dergisi 2014 Yılın Kişisi seçilen kişi duyurulacak.

Halk oylaması sonuçlarını gerçek zamanlı olarak buradan takip edebilirsiniz.

TIME Dergisi Yılın Kişisi 2014
TIME Dergisi Yılın Kişisi 2014 (Kıyaslama)

TIME Dergisi Yılın Kişisi 2014 adayları arasında siyasilerden CEO’lara, önemli protestoculardan şarkıcılara kadar birçok isim yer alıyor. Recep Tayyip Erdoğan, Barack Obama, Vladimir Putin, Apple CEO’su Tim Cook, Amazon CEO’su Jeff Bezos, Taylor Swift, Beyoncé, Kim Kardashian, Jennifer Lawrence, ünlü yönetmen Christopher Nolan, Ebola doktor ve hemşireleri, #IceBucketChallenge akımını başlatan Pete Frates ve Pat Quinn, Ferguson protestocuları, Hong Kong’daki protestoların yüzü olan Joshua Wong ve daha birçok isim yer alıyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler