AnasayfaİnternetTek Bir Butona Basarak Kendinizi İnternetten Silin

Tek Bir Butona Basarak Kendinizi İnternetten Silin

İsveçli geliştiriciler tarafından oluşturulan Deseat.me sitesi, internetten kendini silmek isteyen kullanıcılar için kolaylık sağlıyor.

Hayatımıza sağladığı kolaylıklar sebebiyle internet her ne kadar vazgeçilmez bir araç gibi görünse de; bağımlılık yaratması, kişisel bilgilerin gizliliği endişesi ve bunun gibi olumsuz sonuçları sebebiyle bazen kendimizi tamamen internetten silmek isteyebiliyoruz. Ancak bu durum sandığımız kadar kolay olmayabiliyor.

Wille Dahlbo and Linus Unnebäck adındaki iki İsveçli geliştirici, oluşturduğu Deseat.me sitesi ile bu konuda kullanıcılara bir nebze olsun kolaylık sağlamayı amaçlıyor.

Deseat.me hesap listeleri

Deseat.me’ye giriş yaptığınızda karşınıza tek bir buton çıkıyor. İlgili butona tıklayarak Google hesabınız ile platforma giriş yapıyorsunuz ve ilgili e-posta adresinize ait tüm online hesaplar listeleniyor. Listelenen hesapların yan tarafında ise hesabı silmek için bir seçenek (add to delete quote) bulunuyor. Bu şekilde e-posta adresinizle ilişkili olan tüm internet hesaplarınızı silebiliyorsunuz.

Eğer siz de e-posta hesabınız ile ilişkilendirilmiş platformları listelemek ve bu platformlardaki hesaplarınızı silmek isterseniz, bu konuda kolay bir yöntem sunan deseat.me adresini ziyaret edebilirsiniz.

AYRICA BKZ: Facebook Hesabınızı Tamamen Nasıl Silebilirsiniz?

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler