AnasayfaİnternetSpotify, "Tweet the Beat" Özelliği İle Kullanıcılarını Kızdıracak

Spotify, “Tweet the Beat” Özelliği İle Kullanıcılarını Kızdıracak

Spotify’ın kullanıma sunduğu Tweet the Beat özelliği, premium üyeliğe sahip olan kullanıcılar da dahil olmak üzere herkesi tweet atmaya zorlayacak.

Popüler online müzik platformu Spotify, Twitter üzerinden etkileşimini arttırmak istiyor. Öyle ki platforma getirdiği yeni Tweet the Beat özelliği ile, yeni çıkan şarkılar, albümler vs ile ilgili kullanıcıların tweet atmalarını istiyor.

İlk olarak geçtiğimiz haftasonu gözükmeye başlayan ve Rihanna’nın “Bitch Better Have My Money” isimli yeni single’ı ile test edilen Tweet the Beat özelliği, kullanıcılara hem mobil uygulamalar hem de web üzerinden adeta bir reklam olarak gösteriliyor. Zira kullanıcıların inisiyatifinde olmayan bu özellik, rastgele bir zaman içinde karşılarına popup olarak çıkıyor.

Spotify Tweet the Beat mobil
Spotify Tweet the Beat mobil

Spotify’ın reklam politikası ve yayınladığı reklamların üyelik çeşidine göre değişiklik göstermesi herkes tarafından biliniyor. Lakin bu yeni özelliğin reklam gibi kullanılması ve bu popup pencerelerin reklamları kaldırmak için premium üyelik satın alan kullanıcılara dahi gösterilmesi oldukça yanlış bir yaklaşım olarak değerlendiriliyor.

Bir Spotify sözcüsü ise, Tweet The Beat özelliğinin Cumartesi (11.04.2015) gününden itibaren sadece Rihanna ile gösterilmeye başladığını belirterek, yeni özelliği “kullanıcıların sanatçılara ve şarkılara olan sevgisini dile getirmek için kullanılabilecek iyi bir yöntem” olarak açıklıyor.

Spotify Tweet the Beat web
Spotify Tweet the Beat web

Yeni özelliğin diğer sanatçılar için ne zaman uygulanacağı (uygulanmayacağı) belli olmadığı gibi, reklam formatında beliren popup pencerelerin hangi kullanıcılara ne sıklıkta gösterileceği de belirsizliğini koruyor. Ancak reklam görmemek için premium üyelik satın alan kullanıcıların bu özelliği pek sevmeyeceği aşikar.

[vc_button title=”Streamus ile YouTube’u Müzik Çalara Dönüştürün (Chrome)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/streamus-ile-youtubeu-muzik-calara-donusturun-chrome”]

KAYNAKThe Verge

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler