AnasayfaHaberlerSpotify 15 Milyon Premium Üye Sayısına Ulaştı

Spotify 15 Milyon Premium Üye Sayısına Ulaştı

Popüler online müzik platformu Spotify, 15 milyon ücretli üye sayısına ulaşarak toplam üye sayısında 60 milyona ulaştı.

Online müzik devi Spotify, resmi web sitesinde paylaştığı bir yazıda premium Spotify üyeliğine sahip kullanıcılarının 15 milyona ulaştığını duyurdu. Yapılan açıklamada ücretli üye sayısının yanı sıra toplam aktif kullanıcı sayısının da 60 milyona ulaştığını belirtti.

2014 Mayıs ayında 10 milyon premium üye ve 40 milyon toplam üye sayısına sahip olan Spotify o tarihten bugüne kadar yaklaşık olarak %50 büyüme göstermiş oldu.

Spotify teşekkür mesajı
Spotify teşekkür mesajı

Korsan müzik alışkanlıklarını değiştirerek, müzik dünyasında kendine iyi bir yer edinen Spotify, müzikseverlere ister ücretsiz (reklamlı ve limitli) isterse ücretli üyelik imkanı sunuyor. Spotify tarafından açıklanan rakamlar da, 4 Spotify kullanıcısından sadece 1’inin premium üyelik kullandığını gösteriyor.

Yapılan açıklamada 15 milyon premium üyelik için kullanıcılarına teşekkür eden Spotify bunun için bir de müzik listesi paylaştı.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler