AnasayfaİnfografiklerSosyal Medyanın En Popüler Sporcusu: Cristiano Ronaldo

Sosyal Medyanın En Popüler Sporcusu: Cristiano Ronaldo

Dünyanın en pahalı sporcularının baz alındığı bir araştırmaya göre, sosyal medyanın en popüler sporcusu listesinde Cristiano Ronaldo 1. sırada yer alıyor.

Sosyal medya yansımasını en fazla gördüğümüz alanlardan biri de şüphesiz ki spordur. Sporcuların da aktif olarak yer aldığı sosyal medya platformları, hem kişisel paylaşımlarını sergilemeleri, hem de takipçileriyle bir araya gelmeleri açısından sporculara elverişli bir ortam sağlıyor. Milyonlara varan takipçi sayıları, binlerce etkileşim alan gönderileriyle sosyal medyanın en popüler olanları ise sürekli ön plana çıkıyor.

En fazla kazanan sporcuların baz alınarak yapılan bir araştırma, hangi sporcunun ne kadar popüler olduğu ile ilgili bizlere bilgi veriyor. Araştırma sonucu ortaya çıkan verilere göre, sosyal medyanın en popüler sporcusu, milyonların gönlünde taht kuran futbolcu Cristiano Ronaldo olarak karşımıza çıkıyor.

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Facebook, Twitter ve Instagram platformlarının ele alındığı araştırmada toplam takipçi sayısı 158 milyon olan Cristiano Ronaldo, diğer sporculara göre açık ara önde görünüyor. Ronaldo’dan sonra ise 93 milyon takipçi sayısıyla Lionel Messi geliyor. Ancak Ronaldo’nun en yakın rakibi olan Messi’den bile 65 milyon fazla takipçiye sahip olması oldukça dikkat çekiyor. Neymar’ın takipçi sayısı da Messi ile yaklaşık olarak aynı sayılarda.

Facebook’ta ilk 100 milyon takipçi sayısına ulaşan ilk sporcu ünvanını kazanan Cristiano Ronaldo, sosyal medya platformlarını da aktif olarak kullanıyor ve yaptığı paylaşımlarda oldukça yüksek sayılarda etkileşim alıyor. Bugüne kadar en fazla etkileşim aldığı paylaşımı ise (yaklaşık 4.3 milyon beğeni), Facebook’ta paylaştığı oğluyla birlikte çektiği fotoğraf (aşağıda).

Son bir yıl içinde kazandığı 300 milyon dolar ile en pahalı sporcular listesinin başında yer alan ünlü Amerikalı boksör Floyd Mayweather, sosyal medyada 25 milyon takipçiye sahip iken; oldukça çok konuşulan son karşılaşmasında, kendisine rakip olan Manny Pacquiao, Mayweather’ı ikinci sıradan takip ediyor. Pacquiao’nun takipçi sayısı ise yaklaşık 14 milyon.

İlginizi çekebilir: Farklı Yaş Gruplarının Sosyal Medyadaki Durumu

Spencer Lambert tarafından yapılan araştırmayı görselleştirerek infografik haline getiren Kai Hecker‘ın çalışmasına aşağıdan göz atabilirsiniz. İnfografik üzerinden en pahalı sporcuları ve bu kişilerin sosyal medyadaki toplam takipçi sayılarını inceleyebilirsiniz.

Görselin büyük hali için üzerine tıklayın.

Sporcuların sosyal medya sıralaması (infografik)
Sporcuların sosyal medya sıralaması (infografik)
KAYNAKFORBES

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler