AnasayfaHaberlerSony'den Selfie Odaklı İki Yeni Model: Xperia M5 ve C5 Ultra

Sony’den Selfie Odaklı İki Yeni Model: Xperia M5 ve C5 Ultra

Sony, selfie çekenler için gelişmiş ön kameraya sahip Xperia C5 Ultra ve Xperia M5 modellerinde iki yeni orta sınıf akıllı telefon modellerini tanıttı.

Özellikle son çıkardığı yeni akıllı telefon modelleriyle ön plana çıkan Sony, iki yeni modelini daha gün yüzüne çıkardı. Bu sefer ön kamera özelliklerini ön plana çıkaran Sony, Xperia C5 Ultra ve Xperia M5 modelleriyle selfie sevenleri hedefliyor.

“Profesyonel selfie” sıfatıyla ön plana çıkarılan Xperia C5 Ultra modelinde, 13 megapiksellik ön ve arka kamera bulunuyor. Xperia M5 modelinin de ön kamerası 13 MP, ancak arka kamerası 21.5 MP olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebepler ile Sony, her iki modelin de orta sınıf akıllı telefon modellerinde pazar lideri olacağını iddia ediyor.

Xperia M5
Xperia M5

Diğer teknik özelliklerine baktığımızda her iki model de sürpriz etkisi yaratan özelliklerin olmadığını söylemek mümkün. Standart Xperia tarzına devam edilen bu iki modelin de teknik özellikleri kısaca şöyle:

Xperia C5 Ultra Teknik Özellikleri: 6 inch 1920 x 1080 çözünürlüğünde ekran, 13 MP ön ve arka kamera, 64-bit 1.7 GHz işlemci, 2GB RAM, 4G desteği, Android Lollipop 5.0, 2930mAh batarya,

Xperia M5 Teknik Özellikleri: 5 inç 1920 x 1080 çözünürlüğünde ekran, 13MP ön kamera, 21.5 MP arka kamera, 64-bit 2.0 GHz işlemci, 3GB RAM, 4G desteği, Android Lollipop 5.0, 2600mAh batarya, suya ve toza dayanıklı.

Teknik özelliklerde de görüldüğü üzere daha küçük ekran boyutuna sahip olan Xperia M5’in diğer modele göre, işlemci, RAM ve dayanıklılık bakımından daha güçlü bir yapıya sahip olduğunu görmek mümkün.

Her iki model için de henüz bir fiyat belirtilmiş değil. Ancak yapılan açıklamaya göre her iki model de Ağustos ayının ortalarından itibaren satışa sunulmuş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler