AnasayfaİnternetSkype Mobil Cihazlarda Grup Halinde Görüntülü Görüşme Özelliğini Duyurdu

Skype Mobil Cihazlarda Grup Halinde Görüntülü Görüşme Özelliğini Duyurdu

İlk olarak bundan yaklaşık 10 yıl önce görüntülü görüşme özelliğini kullanıma sunan Skype, bugüne kadar birçok ilke imza attığı gibi, video alanında adeta bir dev haline geldi. 2011 yılında Microsoft tarafından 8.5 milyar dolar karşılığında satın alınan Skype, mobil cihazlar başta olmak üzere birçok platformda an itibariyle yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşmış durumda. Son verilere göre ise iOS, Android ve Windows Phone cihazlarda olmak üzere toplamda yaklaşık olarak 750 milyon Skype kullanıcısı bulunuyor.

Mobilde bu denli kullanıcı sayısına sahip olan Microsoft, mobil cihazlara yönelik yaptığı yeniliklerin yanı sıra, şimdi de yıllarca bilgisayarlar üzerinden kullanılabilen grup halinde görüntülü görüşme özelliğini mobile taşımış durumda.

Skype Mobil Grup Halinde Görüntülü Görüşme

Yaptığı açıklamada bugüne kadar 2 trilyon dakika uzunluğunda video görüşmesi yapıldığına dikkat çeken Skype, mobil cihazlarda grup halinde görüntülü görüşme özelliğinin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını belirtti. Ayrıca video görüşme özelliği için geride bıraktığı 10 yılın anısına da bir video da hazırladı:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler