AnasayfaHaberlerİşte Siri'yi Seslendiren Kadın: Susan Bennett

İşte Siri’yi Seslendiren Kadın: Susan Bennett

iPhone ve iPad’lerdeki kişisel akıllı asistan ve navigasyon yazılımı olan Siri’yi seslendiren kadın CNN’e konuştu.

İlk olarak iPhone 4S ile birlikte gelen Siri bütün dünyada çok fazla yankı uyandırmıştı. Şimdilik Türkçe dilini desteklemese de diğer dillerde kullananlar, Siri’nin nimetlerinden faydalanıyorlar. Peki bu akıllı asistan Siri’nin arkasındaki ses kime ait?

CNN ile yaptığı röportajda, Atlanta’da yaşayan Susan Bennett adında bir kadın, kendisinin Siri’nin orjinal sesi olduğunu söyledi. Susan Bennett’in iddiasına Apple‘dan henüz bir doğrulama gelmedi. Ancak hem Susan Bennett’in iddiası, hem de kendi sesi; Siri’yi seslendirenin o olduğunu gösteriyor.

Yaklaşık olarak bir ay önce The Verge sitesi tarafından Siri’nin orjinal sesinin kime ait olduğu ile alakalı bir video hazırlanmıştı. Video’da Siri’nin orjinal sesinin Allison Dufty adında bir kadına ait olduğu açıklanmıştı. Ancak daha sonra Allison Dufty kendi blogunda paylaştığı bir yazı ile bu iddiaları reddetmişti. Uzun zamandır bu konu ile ilgili konuşmaktan kaçındığını belirten Susan Bennett, bütün bunların üzerine Siri’yi seslendiren kişinin kendisi olduğunu açıklama ihtiyacı duyduğunu söyledi.

CNN tarafından hazırlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler