AnasayfaİnternetRadikal.com.tr Kapatılıyor!

Radikal.com.tr Kapatılıyor!

2014 yılında basılı yayın hayatına son veren Radikal, şimdi de online yayını olan radikal.com.tr‘yi 25 Mart 2016 tarihinde kapatma kararı aldı.

1996 yılının Ekim ayında Doğan Medya Grubu bünyesinde çıkarılan Radikal gazetesi, 17 Ekim 2010′ tarihinde tabloid boyutta basılmaya başlamıştı. 24 Haziran 2014 tarihine gelindiğinde ise basılı yayın hayatına tamamen son verdiğini duyurmuştu:

radikal-son-gazete

2014’ten itibaren radikal.com.tr adresi üzerinden dijital olarak yayıncılığı sürdüren Radikal, artık radikal.com.tr’yi de kapatarak yayıncılığını tamamen sona erdiriyor.

T24’ün ulaştığı bilgilere göre, gazetenin muhabirleri İsmail Saymaz, Ömer Erbil ve İdris Emen Hürriyet gazetesine, editör ekibinden 5 kişi hurriyet.com.tr’de çalışmaya devam edecek. Radikal Kitap ise artık Hürriyet bünyesinde çıkmaya devam edecek.

Radikal’in 25 Mart 2016 tarihinde kapatılması üzerine Radikal’in bünyesindeki gazeteciler ve diğer kişiler de duruma olan üzüntüsünü attığı tweetler ile dile getirdi:

KAYNAKDiken

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler