AnasayfaTeknolojiPokémon GO Oyununa Ait İlk İpuçları Ortaya Çıktı

Pokémon GO Oyununa Ait İlk İpuçları Ortaya Çıktı

Hatırlarsanız geçtiğimiz Eylül ayında arttırılmış gerçeklik kervanına birçok kişinin yakından tanıdığı ve severek izlediği Pokemon’un da Pokémon GO oyunu ile dahil olacağını sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise merakla beklenen bu mobil oyuna ait ilk görüntüler ve ipuçları paylaşıldı.

The Pokémon Company şirketinin Google’ın bünyesinde bulunan ve Ingress isimli arttırılmış gerçeklik oyununun geliştiricisi Niantic Labs ve Nintendo işbirliğinde geliştirdiği Pokémon GO oyunu şimdiden birçok kişinin ilgi odağı haline gelmiş durumda.

Pokemon GO Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Oyunu oynamak için -Ingress’te olduğu gibi- bol bol yürüyüş yapmanız gerektiğini önceden hatırlatmakta fayda var. Zira oyunda Pokemon toplarını ve karakterleri yakalamak için gerçek harita üzerinde belirli sürelerde ve belirli mesafelerde yol katetmeniz gerekiyor. Örneğin su ile ilgili Pokemon karakterlerine sahip olmak için nehir, deniz, göl gibi yerlerde keşfe çıkmak durumundasınız.

Pokemon Go

Oyundaki Pokemon yumurtaları gibi belirli itemler ise PokéStops adı verilen özel yerlerde veya müze, heykel gibi spesifik lokasyonlarda bulunuyor.

Fiziksel olarak gerçek dünyada yer alan spor salonları gibi özel alanlarda ise Pokemon sahiplenme ve Pokemon geliştirme gibi işlemler yapılabiliyor. Bu ve benzeri alanlarda ayrıca oyundaki üç takımdan birine katılabiliyor ve Pokemon’larınızı savaştırabiliyorsunuz.

Niantic’in açıklamasına göre Pokémon GO oyunu yakın zamanda test amacıyla ilk olarak Japonya’da kullanıma sunulacak. Oyun ile birlikte satışa sunulacak olan Bluetooth-temelli giyilebilir Pokémon GO Plus cihazlarıyla ilgili ise herhangi bir detay verilmiş değil. Ancak Japonya’daki beta sürümünün piyasaya çıkmasının ardından oyun ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmış olacağız.

Oyunun tanıtım videosu:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler