AnasayfaHaberlerPinterest İlk Reklam Modelini Açıkladı: "Promoted Pins"

Pinterest İlk Reklam Modelini Açıkladı: “Promoted Pins”

Resim imleme platformu Pinterest, “Promoted Pins” ile ilk reklam modelini açıklamış oldu.

Ününü her geçen gün artıran resim tabanlı sosyal mecra Pinterest, artık yapılan yatırımların geri dönüşü almak istiyor. 2010 yılında kurulan ve şu anda yaklaşık olarak 70 milyon kullanıcıya sahip olan Pinterest, bu yüzden bir reklam modeli oluşturdu. Pinterest’in kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Ben Silbermann yazdığı blog yazısında, yeni reklam modelinin nasıl uygulanacağı konusunda bilgiler verdi. Ayrıca kullanıcıların rahatsız olabileceği pop-up gibi reklamlar ile de karşılaşmayacağını belirtti. Bilgilendirmeler ayrıca kullanıcılara e-posta olarak da gönderildi.

Pinterest Akış Alanı
Pinterest Akış Alanı

Twitter’ın “Promoted Tweets” reklam modeline benzeyen Promoted Pins (Sponsorlu Pinler), Pinterest akışında ve arama sonuçlarında kullanıcılara gözükecek. Facebook ve Twitter‘ın kullandığı reklam modellerindeki gibi Pinterest’te de kişiselleştirilmiş reklamlar kullanılacak. Pinterest akışındaki reklamlarda kullanıcıya, kendi ilgi alanlarına göre kişiselleştirilmiş reklamlar gösterilmiş olacak. Arama sonuçlarında ise, aranan herhangi bir kelime ile eşleşen sponsorlu pinler gösterilecek. Örneğin, platform üzerinden herhangi bir ürün için arama yapıldığında o ürünü satan bir firmanın sponsorlu pinleri gözükecek.

 

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler