AnasayfaHaberlerPayPal, Online Para Transfer Servisi Xoom'u Satın Aldı

PayPal, Online Para Transfer Servisi Xoom’u Satın Aldı

PayPal, uluslararası online para transferi hizmeti sağlayan Xoom servisini 890 milyon dolar karşılığında satın aldığını duyurdu.

Popüler online ödeme servisi PayPal, geçtiğimiz Haziran ayında “One Touch” ödeme sistemini tüm dünyaya açtığını duyurmasının ardından şimdi de uluslararası online para transferi sağlayan Xoom servisini bünyesini kattığını duyurdu. Satın alma işlemi ise 890 milyon dolar olarak açıklandı.

Yapılan açıklamada, satın alma işlemin ardından Xoom’un PayPal bünyesinde ayrı bir iş olarak üzerinde durulacağı belirtildi. Bu sayede PayPal, Xoom’un uluslararası bağlantı avantajını kullanarak hizmet alanını Latin Amerika gibi diğer pazarlara genişletmiş olacak.

Xoom

Xoom tarafından sağlanan hizmetler Latin Amerika dışında 37 ülkede daha kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra geçtiğimiz sene toplamda 7 milyar dolarlık transfer gerçekleştiren 1.3 milyon müşteri tabanı da bulunuyor.

PayPal’ın Xoom ile elde ettiği avantajlar ile pazarını genişletmesinin yanı sıra; Xoom’un dakikalar içerisinde para transferi yapabilen teknolojisinin sağladığı avantajları kullanabilecek ve bu teknolojiyi daha fazla geliştirmek için çalışmalarını sürdürmüş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler