AnasayfaHaberlerOffice Remote İle PowerPoint Sunumlarınızı Uzaktan Yönetin

Office Remote İle PowerPoint Sunumlarınızı Uzaktan Yönetin

Microsoft’un Android kullanıcıları için duyurduğu yeni Office Remote uygulaması ile PowerPoint sunumlarınızı ve daha nicesini uzaktan kontrol edin.

Microsoft, Android kullanıcıları için oldukça faydalı yeni ofis uygulamasını kullanıma sundu. Office Remote ismiyle duyurulan yeni uygulama ile kullanıcılar Bluetooth aracılığıyla PowerPoint sunumları, Excel ve Word dökümanlarını Android cihazları üzerinden uzaktan kontrol edebilecek.

[vc_button title=”ARC Welder İle Android Uygulamalarını Bilgisayardan Çalıştırın” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/arc-welder-ile-android-uygulamalarini-bilgisayardan-calistirin”]

Ücretsiz olarak kullanıma sunulan Office Remote uygulaması, PowerPoint slaytlar arasında geçiş yapma, ses, video gibi ortam dosyalarını oynatma, slayt görünümlerini değiştirme, zamanlamayı ayarlama ve daha nice işlemi basit dokunuşlarla Android üzerinden gerçekleştirebilmeyi sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar hazırladıkları sunumlar için Android cihazlarını bir projeksiyon kumandası gibi kullanabiliyor.

Office Remote - PowerPoint
Office Remote – PowerPoint

Office Remote uygulaması Excel ve Word dosyaları için de kullanılabiliyor. Burada da dosyalar arası geçiş yapma, filtreleme, kaydırma, yakınlaştırma ve diğer birçok işlem yapılabiliyor.

Office Remote - Excel, Word
Office Remote – Excel, Word

Office Remote uygulamasını kullanabilmek için aşağıdaki şartların karşılanması gerekiyor;

  • Office 2013 RT ve daha önceki sürümlerde çalışmamaktadır,
  • Kullanılacak olan bilgisayarda Bluetooth özelliği olması gerekmektedir,
  • Buradaki masaüstü programının indirilip kurulması gerekmektedir (Win 7, 8, 8.1),

Daha önce sadece Windows Phone 8’e sahip olan cihazlarda kullanılabilen Office Remote uygulamasının, Android’de de kullanıma sunulmasıyla birlikte çok daha geniş kitlelere ulaşması bekleniyor.

Office Remote: Google Play | Windows Phone

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler