AnasayfaHaberlerNokia Yeni Akıllı Telefon Söylentilerini Reddetti

Nokia Yeni Akıllı Telefon Söylentilerini Reddetti

Microsoft – Nokia anlaşmasına rağmen yeniden akıllı telefon pazarına girmesi beklenen Nokia, bu söylentileri reddetti.

2013 yılında Microsoft’un Nokia’yı satın almasının ardından yapılan anlaşma gereği, Nokia 2016 yılına kadar Nokia ismiyle akıllı telefon üretimi gerçekleştirmeyecekti. Ancak geçtiğimiz hafta ortaya atılan bir iddia, Nokia’nın yeniden akıllı telefon pazarına gireceğine işaret ediyordu. Son olarak Nokia kanadından gelen bir açıklamada ise bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Ortaya atılan bu iddialara cevap veren Nokia, yakın gelecekte akıllı telefon üretimi ve satışı ile ilgili bir planları olmadığını belirtti. Ancak sadece marka lisansları için bu pazara girebileceklerinin de altını çizdi.

Microsoft Nokia
Microsoft Nokia

Nokia’nın yakın gelecek planlarında akıllı telefon üretimi veya satışı ile ilgili iddiaları reddetse de, sanal gerçeklik planlarıyla ilgili söylentiler hala karşılığını bulmuş değil. Zira geçtiğimiz hafta çıkan söylentilerde Nokia’nın akıllı telefon pazarına girmesinin yanı sıra; sanal gerçeklik üzerine yeni planları olduğu da ileri sürülmüştü.

Microsoft – Nokia anlaşmasının bitmesinin ardından Nokia’nın kendi ismiyle yeniden bu pazara girip girmeyeceği ise henüz belli değil. Ancak görünüşe göre yapılan anlaşmanın bozulması gibi bir durum söz konusu olmayacak. Nokia’nın bu konuda nasıl bir yol izleyeceğini ise önümüzdeki günlerde hep birlikte görmüş olacağız.

KAYNAKREUTERS

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler