AnasayfaSosyal MedyaLinkedIn'den Öğrencilere Özel İş Arama Uygulaması: LinkedIn Students

LinkedIn’den Öğrencilere Özel İş Arama Uygulaması: LinkedIn Students

Profesyonel iş ağı LinkedIn, iş odaklı yeniliklerine devam ediyor. LinkedIn üzerinden kolayca iş arayıp bulmak isteyenler için bağımsız LinkedIn Job Search uygulamasını kullanıma sunan LinkedIn, şimdi ise tamamen öğrencileri hedeflediği LinkedIn Students adındaki yeni iş arama uygulamasını kullanıma sundu.

Öğrencilerden gelen geri bildirimler üzerine ihtiyaca yönelik özelliklerin dahil edildiği LinkedIn Students uygulaması, özellikle mezuniyeti yaklaşan öğrencilerin kolay bir şekilde iş arayıp bulabilmelerini amaçlıyor.

LinkedIn’in Pek Bilinmeyen 16 Özelliği ve İpuçları

Öğrencilerin %86’sının daha iyi iş bulabilmek için üniversiteye gittiğini; mezun olanların ise %44’ünün işsiz kaldığında dikkat çeken LinkedIn, uygulamayı bu bağlamda geliştirdiklerini belirtiyor. Öğrencilerin branşlarına yönelik kişiselleştirilmiş iş aramaları yapılabilen uygulamada mezuniyeti yaklaşan öğrencilerin kolayca iş bulabilmelerine yardımcı oluyor.

“Kişisel iş keşfetme rehberi” şeklinde tanımlanan LinkedIn Students uygulaması, LinkedIn verilerine dayanarak, milyonlarca profesyonelin kariyer adımlarını ve gerçek verilere dayanan kişiselleştirilmiş iş önerilerini sunuyor.

LinkedIn Students uygulaması

Uygulamada sadece iş önerilerinin olmadığını da belirtmekte fayda var. Öğrencilerin gelecek kariyerinde işine yarayacak makaleler, daha önce hangi şirketlerin ilgili okulda okuyan öğrencileri işe aldığı, kendi branşından daha önce mezun kişilerin profilleri vs gibi birçok öneri de uygulamada sunuluyor.

Kısaca LinkedIn Students uygulamasını, mezuniyeti yaklaşan öğrencilere onları gelecek kariyerlerinde başarıya götürecek kişiselleştirilmiş öneriler sunmaya yarayan bir rehber olarak tanımlamak mümkün.

iOS ve Android platformlar için kullanıma sunulan uygulamayı an itibariyle indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

LinkedIn Students: App Store | Google Play

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler