AnasayfaHaberlerLinkedIn Spam Mail Sorunu İçin Düğmeye Bastı

LinkedIn Spam Mail Sorunu İçin Düğmeye Bastı

Profesyonel iş ağı LinkedIn, birçok kullanıcısının ortak problemi haline gelen spam mailler için yeni bir çözüm yolu geliştirdiğini duyurdu.

Popüler iş ağı olan LinkedIn‘de ister aktif olun ister pasif; LinkedIn’e kayıtlı e-posta adresinize her gün e-posta gelmesinden muhtemelen bıkmışsınızdır. Ancak uzun süredir devam eden ve birçok LinkedIn kullanıcısının ortak problemi haline dönüşen spam mailler için LinkedIn’in artık yeni bir çözümü var. Bundan böyle gönderilen e-postalar artık daha az ve daha öz olacak.

LinkedIn’ın resmi blogu üzerinden yapılan açıklamada, spam e-postalar için yapılan geri bildirimleri dikkate aldıklarını belirten LinkedIn bu bağlamda bazı değişikliklerin uygulanmaya başladığını vurguladı. Buna göre spam maillere çözüm amacıyla yapılan değişiklikler şöyle:

  • LinkedIn, çok fazla bağlantı daveti alanlara artık haftalık olmak üzere özet şeklinde tek bir e-posta gönderecek,
  • Birçok LinkedIn grubuna üye olanlara ise gruplarda paylaşılan güncellemelerin tek bir çatı altında toplandığı tek bir e-posta gönderilecek.

Yeni değişikliklerin an itibariyle uygulanmaya başladığını belirten LinkedIn, e-posta gönderimlerinin %40 oranında azaltıldığını ve şimdiden kullanıcı şikayetlerinin yarıya indiğini de vurguladı.

LinkedIn’in Pek Bilinmeyen 16 Özelliği ve İpuçları

Uygulanan değişikliklerin yanı sıra kullanıcıların LinkedIn profil ayarları bölümünde e-posta yönetimi sayfası üzerinden yönetim gerçekleştirebileceklerini; bunun yanı sıra e-postaların altında bulunan Abonelikten Çık (Unsubscribe) seçeneği üzerinden de e-posta gönderimini kapatabileceklerini belirtti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler