AnasayfaVideolarKağıttan Yapılmış Origami-Tipi Drone: Orizuru

Kağıttan Yapılmış Origami-Tipi Drone: Orizuru

Japon merkezli bir firma, sadece 1 ons (yaklaşık 28 gram) ağırlığında ve origaminin kuralları ile tasarlanan kağıttan drone Orizuru’yu duyurdu.

Japon merkezli LAPIS Semiconductor firması, drone’lara farklı bir boyut getirmiş durumda. Japon kültüründe önemli bir yere sahip olan kağıt katlama sanatı, yani origamiye uygun olarak tasarlanan Orizuru isimli bu drone sadece 1 ons (yaklaşık 28 gram) ağırlığında.

3 boyutlu yazıcı ile tasarlanan naylon gövdeye sahip olan drone, çoğunlukla kağıt malzemeden oluşuyor. Uzaktan kontrol edilebilen Orizuru’nun sistemini ise yine aynı firmanın geliştirdiği Lazurite Fly isimli mikro-bilgisayar oluşturuyor. Bu mikro bilgisayarın Arduino gibi rakiplerinden %90 daha fazla enerji sağladığı ve microSD kart büyüklüğünde olduğu belirtiliyor. Drone’un tasarım ve geliştirme sürecinin ise toplam 3 ayda tamamlandığı belirtiliyor.

Ayrıca Orizuru’nun kendi tasarımının halka açık hale getirileceği de verilen bilgiler arasında. Böylece hem drone’lara hem de origami sanatına ilgi duyanlar kendi kağıt drone’larını geliştirmiş olacak.

Radyo Dalgalarıyla Havadaki Drone’ları Düşüren Silah: DroneDefender

Son zamanlarda drone’ların özellikle Japonya üzerinde negatif bir algı oluşturduğu (bir tehlike oluşturduğu endişeleri) konusunda tartışmaların sürdüğü biliniyor. Orizuru gibi daha çevreci ve daha güvenli bir yapıya sahip olan drone’ların bu bağlamda daha ön plana çıkacağı düşünülüyor.

KAYNAKCNET

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler