AnasayfaHaberlerInstagram Reklamlarının Nasıl Görüneceği Belli Oldu

Instagram Reklamlarının Nasıl Görüneceği Belli Oldu

Instagram’ın reklam sistemini duyurmasının ardından şimdi de platformda gözükecek reklamların örnekleri paylaşıldı.

Yaklaşık bir buçuk ay önce platform üzerinden reklam yayınlayacağını duyuran Instagram, daha sonra reklam sistemi ile alakalı detaylar vermişti. Şimdi ise platform üzerinde göstereceği Instagram reklamlarının nasıl görüneceği konusunda ayrıntılar ve örnek görüntüler paylaştı.

Instagram’ın resmi blogunda paylaşılan ayrıntılarda reklam örnekleri ile ilgili detaylar verildi. Aşağıdaki örnek görüntüde gösterildiği gibi “Sponsored/Sponsorlu” paylaşımlar şeklinde gösterilecek olan reklamları, kullanıcılar isterse gizleyebilecek yada daha ilgi çekici reklamların gösterilmesi için geri bildirim yapabilecek.

instagram reklam
instagram reklam

Paylaşılan örnek resimde göründüğü gibi reklam içerikli gönderilerin üst tarafında “Sponsored/Sponsorlu” ibaresi yer alacak. Reklamı gizlemek içinse alt taraftaki üç nokta sembolüne tıklayarak gerekli işlemi yapmak yeterli olacak.

Instagram aynı zamanda ikinci bir örnek daha paylaştı. İkinci örnekte ise Levi’s hesabından paylaşılan sponsorlu gönderi bulunuyor.

instagram reklam
instagram reklam

Önümüzdeki hafta ABD’de yaşayan kullanıcılara gösterilmeye başlanacak olan Instagram reklamlarının, diğer ülkelerde ne zaman uygulanacağı ise henüz belli değil.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler