AnasayfaİnternetSosyal Medya Arama Motoru Hshtags İle Tanışın

Sosyal Medya Arama Motoru Hshtags İle Tanışın

“Sosyal Medyanın Google’ı” olarak nitelendirilen Hshtags ile aramak istediklerinizi sosyal medya platformları içinde bulun.

İnternet dünyasında “arama” denilince akla ilk olarak popüler arama motoru Google gelmektedir. Belki bazılarınız Yahoo, Yandex, Bing vs gibi arama motorları da kullanıyor olabilir. Peki sosyal medya platformları sınırları içinde aramak istediğiniz bir şeyi nasıl bulursunuz? İşte burda devreye sosyal medya arama motoru Hshtags giriyor.

Buna da bir göz atın >> “Instagram’da #Hashtag Kullanarak Etkileşiminizi Arttırın”

İlk olarak Twitter’dan öğrendiğiniz “hashtag” kavramını daha sonra diğer platformlarda da kullanıldığını görmüşsünüzdür. Genel olarak; paylaşımları kategorize etmek için kullanılan hashtag’ler artık sadece Twitter’da değil Facebook, Instagram, Vine ve Google+ gibi büyük kullanıcıya sahip platformlarda da kullanılmaktadır. Bu hashtag sistemini kullanarak oluşturulan yeni sosyal medya arama motoru Hshtags ile artık tek bir çatı altından bir çok sosyal medya platformları içinde arama yapabileceksiniz.

hshtags
hshtags

Hashtag sistemi ile çalışan Hshtags.com sitesi şimdilik BETA aşamasında olmasına rağmen; Facebook, Twitter, Instagram, Flickr, Tumblr, YouTube ve Vine olarak toplamda 7 sosyal ağ için hizmet veriyor (Yakında Vine ve Google+ eklenecek). Sosyal medyada hashtag kullanılarak paylaşılan bütün içerikleri bir araya getiren Hshtags, ayrıca bizlere arama sonuçlarında filtre uygulama seçeneği de sunuyor. Her bir sosyal medya platformu için filtreleme uygulanabildiği gibi; büyük-küçük harf, fotoğraf yada video olarak da filtreleme işlemini uygulayabiliyorsunuz.

Hshtags ile hashtag (#) araması yapılabildiği gibi mention (@) araması da yapılabiliyor. Ancak bunun için siteye üye olmanız ve en az bir tane sosyal medya platformunuzu için onay vermeniz gerekiyor.

NOT: Hshtags henüz Beta aşamasında olduğu için, bazı eksikliklerin olabileceğini unutmayın.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler