AnasayfaHaberlerPopüler Dosya Yükleme Sitesi Hotfile Kapandı

Popüler Dosya Yükleme Sitesi Hotfile Kapandı

Popüler dosya upload (yükleme) sitesi Hotfile, Amerika Birleşik Devletleri mahkemesinin telif hakkı ihlali kararıyla kapatıldı.

Dosya barındırma siteleri arasında popülerliğini sürdüren Hotfile.com için, Amerikan Sinema Filmler Derneği (MPAA) tarafından telif haklarını ihlal ettiği için dava açılmıştı. Dava sonucunda ikili arasında yapılan anlaşmaya göre; Hotfile davacı tarafa 80 milyon dolarlık ceza ödeyecek ve sunucularına yüklenen illegal dosyaların önüne geçmek için dijital parmak izi teknolojisini kullanmaya başlayacaktı. Ancak Hotfile ceza ödemek yerine tüm hizmetlerini sonsuza dek durdurmaya karar verdi.

Tamamen kapatma kararı alan Hotfile, daha önce anlaşmayı kabul ettiğini duyurmuştu. Ancak ani bir kararla ceza ödemek yerine hizmetlerini tamamen durdurarak siteyi kapatacağını Hotfile.com üzerinden duyurdu.

hotfile kapandı
hotfile kapandı

Çevirisi: Amerika Birleşik Devletleri mahkemesinin Hotfile.com’un telif haklarını ihlal ettiği gerekçesi ile, site kalıcı olarak kapanmıştır. İnternet üzerinden sevdiğiniz filmleri yada TV dizilerini yüksek kalitede bulabilmek için birçok yol var, ancak bunu yasal platformlar üzerinden yapın.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler