AnasayfaİnternetGoogle'dan Mülteci ve Göçmen Krizi İçin Bağış Kampanyası

Google’dan Mülteci ve Göçmen Krizi İçin Bağış Kampanyası

İnternet devi Google, başlattığı bağış kampanyası ile herkesi mülteci ve göçmen krizi için yardımda bulunmaya çağırıyor.

Son günlerde yaşanan mülteci ve göçmen krizi sebebiyle birçok kişinin yardıma muhtaç kaldığına hepimiz şahit oluyoruz. Bu üzücü durum karşısında bazıları sessiz kalırken; bazıları da yardımcı oluyor. İnternet devi Google da zor durumdaki bu mültecilere yardımcı olmak adına yeni bir bağış kampanyası başlatmış durumda.

Bağış kampanyası kapsamında herkesi yardıma çağıran Google, hazırladığı sayfa üzerinden insani yardım sağlayan kuruluşlara bağış yapılmasını istiyor.

GOOGLE DA BAĞIŞ MİKTARI KADAR KATKIDA BULUNACAK.

Google ayrıca, bağış kampanyası için hazırladığı sayfada yapılan her bağışın miktarı kadar kendisinin de yardımda bulunacağını belirtiyor. Bu da yapılan her bir bağışın iki kat fazla olarak yardım kuruluşlarına gitmesi anlamına geliyor.

google-multeci-ve-gocmen-krizi-bagis-kampanyasi

Bağış yapmak için: BURADAKİ sayfaya giderek “Bağış Yap” butonuna tıklamanız; ardından bağış miktarını belirledikten sonra (5, 10, 50, 100 ve 500 TL) açılan ekrandan gerekli bilgileri doldurmanız gerekiyor.

Bağışların aktarıldığı kuruluşlar ise şunlar:

Konu ile ilgili olarak Google’ın açıklaması ise şöyle:

“Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika, 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana dünyanın gördüğü en büyük mülteci ve göçmen kriziyle karşı karşıya. Google, ön saflarda insani yardım sağlayan kuruluşlara 1 milyon € bağışladı ve sizi bugün bağış yaparak bize katılmaya davet ediyoruz.

Katkınızın etkisini iki katına çıkarmak için Google, dünya genelinde toplanan ilk 5 milyon €’ya kadar sizden gelen her bağışa karşılık aynı tutarda bağışta bulunacak ve böylece sizinle birlikte, yardım çalışmalarını rahatlatmak amacıyla 10 milyon €’ya kadar bağış toplayacağız.

Bağışınız doğruca Network for Good’a gidecek ve daha sonra, mültecilere ve göçmenlere yardım sağlayan dört sivil toplum kuruluşuna dağıtılacaktır. Bu sivil toplum kuruluşları, sığınma, yiyecek ve suyun yanı sıra tıbbi bakımı kapsayan temel yardımların sağlanmasına yardımcı olmakta, ayrıca güvenlik ve insan hakları konularında ihtiyacı olanlarla ilgilenmektedir. Google tüm işlem ücretlerini karşılayacaktır. Böylece, bağışınızın tamamı en çok ihtiyaç duyulan yere ulaşacaktır.”

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler