AnasayfaHaberlerGerçek Zamanlı Hashtag Arama Motoru: HashAtIt

Gerçek Zamanlı Hashtag Arama Motoru: HashAtIt

Hashtagler için geliştirilen ilk arama motoru olarak adlandırılan HashAtIt ile sosyal medya platformlarında gerçek zamanlı arama yapabilirsiniz.

İlk olarak Twitter ile popüler hale gelen hashtag kavramı daha sonra Instagram, Facebook, Pinterest gibi diğer sosyal medya platformlarında da kullanılarak sosyal medyanın vazgeçilmez bir aracı haline gelmiştir. Gönderileri özel bir başlık alında toplamak, etkileşimlerini arttırmak, kategorize etmek ve buna benzer diğer amaçlar için kullanılan hashtagler, bildiğimiz arama motorları tarafından ne yazık ki verimli bir şekilde sorgulatılamamaktadır.

Geçtiğimiz yıl hashtag aramaları için geliştirilen Hshtags projesini sizlere duyurmuştuk. Şimdi ise buna benzer bir proje daha geliştirilerek kullanıma sunuldu: HashAtIt.

HashAtIt
HashAtIt

Hashtag arama motoru olarak adlandırılan HashAtIt, tüm sosyal medya platformlarındaki sonuçları tek bir çatı altında toplayarak aradığınız hashtagi hızlı ve kolay bir şekilde bulmanızı sağlıyor. Ayrıca sonuçları gerçek zamanlı olarak görmenizi sağlıyor.

Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest için ayrı ayrı (filtreleyerek) ve eşzamanlı sonuçlar görmenizi sağlayan HashAtIt, hashtaglerin yanı sıra aranılan terimler ile ilişkili diğer arama sonuçlarını da gösteriyor.

HashAtIt’in en güzel özelliklerinden birisi de, yaptığınız arama sonuçlarını web sitelerine embed edebiliyorsunuz (gömebiliyorsunuz). Örnek olarak aşağıdaki embed’i inceleyebilirsiniz. Özellikle markaların düzenlediği yarışmalar, kampanyalar veya spesifik hashtagler kullanılan etkinliklerde bu özelliğin oldukça işe yarayacağını söyleyebiliriz.

iOS, Android ve Facebook uygulamaları da bulunan HashAtIt’in tanıtım videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler