AnasayfaHaberlerFoursquare'in Yeni Uygulaması Swarm Yayınlandı

Foursquare’in Yeni Uygulaması Swarm Yayınlandı

Popüler check-in ve keşif uygulaması Foursquare, iki hafta önce duyurduğu yeni check-in uygulaması Swarm’u yayınladı.

Yaklaşık olarak iki hafta önce yeni Foursquare’in Swarm ve Foursquare olarak ikiye ayrılacağı duyurulmuştu. Önümüzdeki günlerde sadece bir sosyal keşif aracı olarak kullanılacak olan Foursquare, check-in özelliklerini ise Swarm uygulamasına devredecekti. Şimdi ise bu özelliği devralan Swarm uygulaması herkesin kullanımına sunuldu.

Android ve iOS kullanıcılar için şu anda kullanılabilir durumda olan Swarm uygulamasını biraz incelediğimizde, Foursquare’in ilk zamanlarındaki halini hatırlattığını söyleyebiliriz. Daha önce de belirttiğimiz gibi Swarm uygulaması check-in yapmak ve yakındaki arkadaşlardan haberdar olabilmek için kullanılacak.

Swarm uygulaması
Swarm uygulaması

Oldukça yumuşak ve hızlı geçişlere sahip olan Swarm uygulamasında, Foursquare’den farklı birkaç ekstra özellik bulunuyor. Örneğin bir Foursquare kullanıcısı check-in yapmamış olsa bile (eğer yakın bölge ayarları kapalı değilse), o kullanıcının arkadaşları onun nerede olduğunu görebiliyorlar. Ancak kullanıcılar dilerse bu özelliği kapatabiliyor. Bir diğer farklılık ise yeni uygulamada mayorlukların ve puana göre yapılan sıralamaların bulunmaması. Henüz böyle bir özelliğe sahip olmayan Swarm uygulamasına, bu özelliklerin getirilip getirilmeyeceği ise bilinmiyor.

Foursquare’in hali hazırda var olan uygulaması ise yeni halini henüz tamamlamış değil. Yeni Foursquare uygulaması da önümüzdeki günlerde (yaz aylarında) bünyesindeki check-in gibi özellikleri tamamen Swarm uygulamasına devretmiş olacak ve sadece bir sosyal keşif platformu olarak kullanılacak.

Swarm: Android | iOS

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler