AnasayfaHaberlerFoursquare + Swarm = Yeni Foursquare!

Foursquare + Swarm = Yeni Foursquare!

Popüler yer bildirim ve keşif platformu Foursquare bundan böyle iki farklı uygulama olarak hizmet verecek: Foursquare ve Swarm.

Check-in yapmak ve mekan keşfetmek kullanılan Foursquare, artık bu servislerini ayırarak iki farklı uygulama üzerinden hizmetine devam edecek. Herkesin bildiği Foursquare uygulaması bundan böyle mekan önerileri kapsamında bir sosyal keşif platformu olarak kullanılacakken; yeni duyurulan Swarm uygulaması ise check-in yapmak ve yakındaki arkadaşları bulmak gibi amaçlar için kullanılacak.

Henüz piyasaya çıkmayan Swarm uygulaması Foursquare’in ilk bilinen özelliklerini taşıyacak. Yani Swarm uygulaması ile kullanıcılar check-in yapabilecek ve yakındaki arkadaşlarından haberdar olabilecek. Uygulama ise önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak.

Foursquare + Swarm
Foursquare + Swarm

Yeni Foursquare uygulamasında ise Swarm uygulamasına aktarılan özellikler bulunmayacak. Kullanıcılar artık Foursquare uygulamasını sadece bir sosyal keşif aracı olarak kullanacak. Çeşitli mekan keşifleri, kullanıcının isteklerine göre verilen öneriler, puanlama sistemi vs gibi özellikler bu uygulamada yer alacak. Foursquare’e gelecek olan yeni güncelleme ise yaz aylarında kullanıcılar ile buluşacak.

En çok kullanılan check-in servisini resmi uygulamasından ayıran Foursquare, böylelikle yeni Foursquare’i tam anlamıyla kullanıcı odaklı bir platform haline getireceklerini belirtti. Yapılan açıklamada aynı zamanda yeni Foursqaure uygulaması ile Swarm uygulamasının sorunsuz bir şekilde çalışabileceği de belirtildi.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler