AnasayfaSosyal MedyaFlickr'ın Tasarımı Yine Değişiyor

Flickr’ın Tasarımı Yine Değişiyor

Yeniliklerine ara vermeyen Flickr, şimdi ise yepyeni bir tasarıma geçiş yapmaya hazırlanıyor.

Yahoo’nun popüler fotoğraf platformu Flickr, en son yaptığı tasarım değişikliğinin üzerinden henüz 1 sene bile geçmemiş olmasına rağmen yeni bir tasarım hazırlığına girdi. Re/code sitesi tarafından yapılan habere göre yeni tasarım, önümüzdeki haftalarda aktif edilecek.

Yeni tasarım ile birlikte gelecek olan değişikliklerde, şimdiki tasarımda (alttaki resimde gördüğünüz gibi) bulunan mor Yahoo menüsü kaldırılacak. Oldukça rahatsızlık veren buton dolu bu menünün kaldırılması birçok kullanıcıyı rahatlatmış olacak. Verilen bilgilerde ayrıca beyaz boşlukların artık olmayacağı belirtildi.

Flickr'ın şimdiki tasarımı (Mart 2013)
Flickr’ın şimdiki tasarımı (Mart 2013)

Tamamen sadelik ve basitlik odaklı yapılacak olan yeni web ve mobil tasarımında Flickr, başka bir deyişe fazlalıklarından kurtulmuş olacak. Yeni tasarım ile ilgili herhangi bir ekran görüntüsü ya da daha fazla ayrıntı yok, ancak Re/code’a göre değişiklik önümüzdeki haftalarda aktif edilecek.

Marissa Mayer’in CEO koltuğuna oturduğu günden bu yana Yahoo ve servislerinde yapılan köklü değişiklikler oldukça ses getirdi. Özellikle “bitti” denilen Flickr’ı yeniden canlandıran ve tamamen yenileyen Yahoo’nun, bu platform için yapacağı diğer yenilikleri de önümüzdeki günlerde hep birlikte görmüş olacağız.

KAYNAKRe/code

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler