AnasayfaSosyal MedyaFacebook Yanlışlıkla Gönderilen Pakistan Bildirimleri İçin Özür Diledi

Facebook Yanlışlıkla Gönderilen Pakistan Bildirimleri İçin Özür Diledi

Pakistan’ın Lahor şehrindeki bir lunaparkta meydana gelen ve 70’in üzerinde kişinin ölümü, 300’ün üzerinde kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan patlamanın ardından Facebook, Pakistan için Güvenlik Durumu Kontrolü servisini aktif etti. Ancak bu kez bildirimler sadece patlama bölgesindeki Facebook kullanıcılarına değil, bölge dışındaki birçok ülkedeki Facebook kullanıcılarına da gitti.

Türkiye’deki kullanıcılara da gönderilen bu bildirimler, birçok kişide şaşkınlığa sebep oldu. Bildirimlerin yanlış kullanıcılara gönderilmesinin ardından Facebook ise Disaster Response on Facebook sayfası üzerinden bir açıklama yaparak kullanıcılarından özür diledi:

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Pakistan’ın Lahor şehrinde meydana gelen patlama üzerine Güvenlik Durumu Kontrolü’nü aktif ettik. Bu özelliğin patlamadan etkilenen kişilerin, ailelerinin ve arkadaşlarının durumu ile ilgili bilgi alma konusunda yardımcı olmasını umuyoruz. Ancak ne yazık ki patlama bölgesinde bulunmayan kullanıcılara da konuyla ilgili bildirim gönderildi. Bu hatayı düzeltmek için hemen harekete geçtik, yanlışlıkla bildirim alan kullanıcılardan ise özür dileriz.”

TERÖRÜ LANETLİYORUZ!

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler