AnasayfaSosyal MedyaFacebook'tan Ajansların İşine Yarayacak Oyun Kartları

Facebook’tan Ajansların İşine Yarayacak Oyun Kartları

Hepimizin bildiği gibi piyasada farklı türden birçok oyun kartları bulunuyor. Bazılarının temelinde eğlence yatarken; bazıları ise pazarlama amaçlı üretiliyor. Ancak bunlardan hiçbiri Facebook oyun kartları gibi değil…

Sosyal medya devi Facebook, Human After All isimli Londra merkezli kreatif ajansın da yardımıyla, her biri farklı bir bilgiyi gösteren kendi B2B oyun kartlarını tasarlamış durumda. Amaç ise ajanslara kendi ülkelerinde uyguladıkları Facebook pazarlama stratejilerinde yardımcı olmak.

Facebook oyun kartları

Deste olarak tasarlanan oyun kartlarının her biri farklı bir Facebook pazarlama bilgisi içeriyor. Örneğin kartların birinde; İngiltere’deki Ramazan ayı ile ilgili etkileşimlerin tavan yaptığı tarihin 17 Temmuz (33 milyon) olduğu belirtiliyor. Bu da hedef kitlesi “İngiltere’de yaşayan müslümanlar” olan ajansların işine yarayacak bir bilgi olarak karşımıza çıkıyor. Facebook’un kendi oluşturduğu bu destelerde yukarıda verdiğimiz örnekteki gibi birçok bilgi içerikli oyun kartı daha yer alıyor.

Facebook an itibariyle Birleşik Krallık, Fransa, İtalya ve İspanya başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde bulunan ajanslara bu oyun kartı destelerinden 1000 tane göndermiş durumda.

Star Wars’tan Jon Snow’a, Jay Z’den Cristiano Ronaldo’ya kadar birçok konunun ele alındığı Facebook oyun kartlarından bazıları şöyle:

Facebook oyun kartları Facebook oyun kartları Facebook oyun kartları Facebook oyun kartları Facebook oyun kartları Facebook oyun kartları Facebook oyun kartları

Facebook oyun kartları

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler