AnasayfaSosyal MedyaFacebook At Work Ekim Ayında Kullanıma Sunuluyor

Facebook At Work Ekim Ayında Kullanıma Sunuluyor

Facebook’un ilk olarak 2014’te duyurduğu iş yerleri için özel olarak geliştirilen Facebook At Work servisi, Ekim ayında kullanıma sunuluyor.

Günümüzde birçok iş yerinde çalışma performansını etkilediği gerekçesiyle Facebook kullanımı yasaklanmış (veya kısıtlanmış) durumda. Bu durumu avantaja dönüştürmek isteyen Facebook ise bir süredir üzerinde çalıştığı Facebook’un bir nevi iş versiyonu olan Facebook At Work servisini çok yakında kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Hatırlarsanız ilk olarak 2014 yılında gün yüzüne çıkan Facebook At Work, Facebook’un LinkedIn’e rakip bir platform üzerinde çalıştığı şeklinde yorumlanmıştı. Ancak ortaya çıkan bilgiler Facebook At Work’ün arayüz ve işleyiş olarak LinkedIn’den farklı bir yapıda olacağını gösteriyor.

Facebook At Work

Facebook At Work’ün öne çıkan en önemli özelliği, kişisel Facebook hesabınızdan ayrı olarak tamamen iş için geliştirilmiş bir yapıya sahip olması diyebiliriz. Yani Facebook At Work’ü kısaca, çalışanlar ve iş sohbetleri için geliştirilmiş bağımsız bir uygulama ve bağımsız bir platform olarak tanımlamak mümkün.

Facebook At Work’te iş yerleri ve sektörler için de ayrı alanlar olduğunu söylemek gerekiyor. Çalışanların ise bu alanlara dahil olabilmek, tartışmalara katılabilmek ve etkileşime geçebilmek için kişisel Facebook hesapları ile giriş yapmaları gerekiyor.

BuzzFeed

Facebook At Work’ün sahip olduğu arayüzün standart Facebook arayüzü ile aynı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Gözle görülebilen en büyük fark ise akış sayfasında arkadaşlarınızın bireysel paylaşımlarına değil; çalıştığınızı şirketin etrafında şekillenen paylaşımlar ve işle ilgili tartışmalara yer verilmesi olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanıcı başına 1-5 dolar ücretlendirme

The Information‘ın haberine göre Facebook At Work önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kullanıma sunulmuş olacak. Business Insider‘ın haberine göre ise Facebook işletmelerden kullanıcı başına 1-5 dolar arası ücret talep edecek. Sunulan paket içerisinde ayrıca Groups ve Messenger servisleri de olacağı gibi; ses ve görüntülü arama seçenekleri de olacak.

Bu yılın başından itibaren kapalı Beta olarak kullanıma sunulan Facebook At Work, The Royal Bank of Scotland ve Heineken gibi firmalar ile test sürecini tamamlamış görünüyor. Önümüzdeki Ekim ayında ise herkesin kullanımına sunulmuş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler