AnasayfaSosyal MedyaFacebook, Android İçin Yerleşik Tor Desteğini Duyurdu

Facebook, Android İçin Yerleşik Tor Desteğini Duyurdu

Hatırlarsanız 2014’ün Kasım ayında Facebook’un kullanıcıların Tor Browser üzerinden platforma güvenli erişim sağlayabilmeleri için sadece Tor üzerinden açılabilen yeni bir .onion adresi açtığını sizlerle paylaşmıştık. Kullanıcıların anonim olarak platformda gezinebilme hakları olduğunu savunan Facebook, şimdi de Android kullanıcıları için yerleşik Tor desteğini duyurmuş durumda.

An itibariyle testlerine devam edilen yeni özellik, doğrudan Facebook Android uygulaması üzerinden kullanılabilecek. Ancak bunun için bir de Tor’a bağlanmanızı sağlayacak olan Orbot isimli uygulamayı yüklemeniz; ardından ise aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere Facebook uygulaması üzerinden gerekli ayarları yapmanız gerekiyor.

Facebook‘u güvenli bağlantı üzerinden kullanmak isteyen, ya da Facebook’un yasak olduğu ülkelerde yaşayan kişiler için oldukça faydalı olan bu özellik, şimdilik test aşamasında. Ancak yapılan açıklamaya göre önümüzdeki günlerde herkesin kullanımına sunulmuş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler