AnasayfaHaberlerTwitter'da En Fazla Tweet Atan Kişi Kim?

Twitter’da En Fazla Tweet Atan Kişi Kim?

Twitter hesapları arasında en fazla tweet atan kişinin kim olduğunu merak ediyor musunuz?

Twitter profilleri içinde en fazla tweet atma ünvanıyla ön plana çıkan bu hesaba, bir bot hesap diyebiliriz. @YOUGAKUDAN_00 isimli Japon Twitter kullanıcısının bu hesabı açmasının sebebi ise sadece en fazla tweet atma ünvanını almak. Twitter’a kayıt olduğu 5 Ağustos 2009 tarihinden bu zamana (3 Eylül 2013’e) kadar attığı tweet sayısı 37,288,152. Gerçek hesabı @null olan Japon Twitter kullanıcısının attığı tweetlere baktığımızda, neden attığı anlaşılamayan, 1 ve 0 rakamalarından oluşan (binary) tweetler görüyoruz.

YOUGAKUDAN_00
YOUGAKUDAN_00

Bir çeşit bot hesap olan bu profil aslında Twitter’ın günlük tweet limitini aşıyor diyebiliriz. Günlük limit 1000 tweet iken (Retweet’ler de dahil), bu bot hesaptan günde ortalama 25,768 tweet atılıyor.

Rahatsız edici bu tweet yoğunluğuna rağmen yaklaşık 40 bin takipçisi var; öyle ki bazı kullanıcıların dikkatini çekmiş.

Peki bot olmadan en fazla tweet atan hesap hangisi?

@YOUGAKUDAN_00 hesabından bot sistemle tweet atıldığını söylemiştik. Gerçek bir insan tarafından en fazla tweet atılan Twitter hesabı ise Microsoft Xbox’ın Twitter’daki destek hesabı @XboxSupport ‘tur.

Bu hesap ise Twitter kurallarına uyup, günde maksimum 1000 tweet atarak bugüne (3 Eylül 2013’e) kadar toplamda 1,434,353 tweete sahip olmuştur.

Xbox Support
Xbox Support

Ayrıca bu hesap, 12 – 18 Mart 2010 tarihleri arasında; her birinin cevabı ortalama 2 dakika 42 saniye süren, kullanıcılardan gelen toplamda 5000 soruya cevap vererek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmıştır. Rekor ise “Twitter’da en fazla cevap veren marka” olarak rekorlar kitabına kaydedilmiştir.

NOT: Rakamlar 03.09.2013 tarihine göre alınmıştır. Rekor ve sayılar zaman içinde değişikliğe uğrayabilir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler