AnasayfaİnternetDünyanın En Tehlikeli Yazı Yazma Aracı İle Tanışın

Dünyanın En Tehlikeli Yazı Yazma Aracı İle Tanışın

Eğer bir blog yazarı, roman yazarı veya bir şairseniz; ya da kısaca yazmayı çok seviyorsanız, mutlaka yazmak için size ilham veren şeyleri araştırmışsınızdır. Bunların arasında etkili bir müzik, güzel bir kalem / kağıt veya bir bilgisayar, hoş bir masa / sandalye, yormayan bir ışık veya buna benzer onlarca ilham kaynağı olabilir. Ancak bu seferki biraz farklı; bir o kadar da ilginç…

Yazı yazmaya başladığınız zaman, yazmanızı engelleyen bir durum oluştuğunda ne yaparsınız? Ya da yazdığınız yazılar siz kaydetmeden silinip yok olduğunda? Manuel Ebert adında bir geliştiricinin buna enteresan bir çözümü var.

Dünyanın en tehlikeli yazı yazma aracı

Dünyanın en tehlikeli yazı yazma uygulaması/aracı (The Most Dangerous Writing App) olarak adlandırılan bu araç, aslında oldukça basit ve sade bir yapıya sahip. Onu ilginç kılan özelliği ise, yazma eylemine ara verildiği zaman ilgili yazıların silinip yok olması. Yani bu yazı uygulamasını bir bakıma “yazmaya başlayan kişiyi durmadan yazmaya zorlayan bir araç” olarak da tanımlamak mümkün.

Buradaki adresten ulaşılabilen web tabanlı yazı aracı, kullanıcılardan önce bir süre belirlemesini istiyor. 5 dk ile 60 dk arasında olan bu seçeneklerden birini seçip “Start” butonuna basıldığında ise heyecan başlıyor. Kullanıcı eğer 5 saniye+ boyunca yazmayı bırakırsa, o ana kadar yazılan tüm metinlerin hepsi silinip yok oluyor.

Dünyanın en tehlikeli yazı yazma aracı

Her ne kadar akademik yazılar gibi ciddiyet isteyen ve üzerinde çok durulması gereken yazılar için kullanışlı bir araç olmasa da; yazma hızını arttırmak, yazacağı konuda beyin fırtınası yapmak ve bunları yaparken eğlenmek isteyen kişiler için oldukça ideal bir araç diyebiliriz.

F Klavye Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Önemli Bilgi

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler