AnasayfaHaberlerİşte Dünyanın En İnce Klavyesi

İşte Dünyanın En İnce Klavyesi

Dünyanın en ince klavyesi yarım milimetreden daha az bir inceliğe sahip.

İngiltere tabanlı araştırma firması CSR tarafından geliştirilen klavye, 0.49 mm inceliğe sahip olması ile dünyanın en ince klavyesi olma özelliğini taşıyor. Berlin’de yapılan IFA 2013 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı‘nda sergilenen bu ince klavye herkesin ilgisini çekecek gibi gözüküyor.

Düşük enerjili Bluetooth Smart teknolojisi sayesinde büyük bataryalara ihtiyaç duymayan bu klavyenin yüzeyi ise dokunmatik olacak. Özellikle tabletler için çok rahat kullanımı olan bu klavye; hem çok rahat taşınabilir olması hem de yapımında yeni teknolojilerin kullanılması ile çok fazla dikkat çekeceğe benziyor.

Fuar’da tanıtılan dünyanın bu en ince klavyeye sahip olabilmek için en az 1 yıl beklemeniz gerekiyor. Çünkü bu süreç içinde klavyenin, varolan cihazlar ile entegre halde çalışabilmesi için üretici firmalar ve OEM (Orjinal Ürün Üreticisi) ile anlaşma yapmaları bekleniyor.

Klavyenin görüntüsü
Klavyenin görüntüsü

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler